Zajęcia w Caritas to dla nich drugi dom

Zajęcia w Caritas to dla nich drugi dom

BIAŁA PODLASKA Caritas Diecezji Siedleckiej obchodzi 30-lecie istnienia. Jubileusz obchodzony był także w Białej Podlaskiej, gdzie działa m.in. Warsztat Terapii Zajęciowej i jadłodajnia. – Dla uczestników jest to drugi dom, przychodzą tu z ogromną radością – mówi Anna Jakubiuk, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy.

– W Tygodniu Miłosierdzia rozpoczęliśmy świętowanie 30-lecia Caritas Diecezji Siedleckiej. Na zakończenie postanowiliśmy, że w ośrodku w Białej Podlaskiej pomodlimy się w intencji działalności charytatywnej, którą prowadzi Caritas. Jubileusz 30 lat to moment na podsumowanie oraz wspomnienie dwóch poprzednich dyrektorów. Przez ten okres działo się wiele dobrego – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Obecnie działalność Caritas dostosowana jest do sytuacji pandemicznej, ale jeszcze przed rokiem była mocno rozbudowana i bardzo różniła się od tego, jak wyglądały początki. – Wtedy działalność opierała się głównie na pracy w parafii. Potem doszło tworzenie kolejnych oddziałów, rozwijanie ich, a później działalność została rozszerzona m.in. o pomoc pokrzywdzonym w przestępstwach. Powstawały formy pomocy poprzez subkonta, pojawiły się wyjazdy, zajęcia terapeutyczne. Nasi uczestnicy to fantastyczni ludzie, a nasza działalność to po prostu pomoc ludziom – opowiada ks. Bieńkowski.

Cały artykuł przeczytać można w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 16 na: eprasa.pl

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: