Z Małaszewicz do Grecji... na staż

Z Małaszewicz do Grecji... na staż
fot. nadesłane

GMINA TERESPOL Uczniowie technikum w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach mają za sobą staż w greckim mieście Platamonas. 24 czerwca oficjalnie podsumowano wyjazd, który pozwolił młodzieży zdobyć nowe umiejętności.

W ramach programu „Powervet 2020-1-PL01-KA102-080732” szkoła w Małaczewiczach realizowała projekt „Zdobywamy wiedzę i umiejętności na europejskim stażu”. Wyjazd skierowany był do przyszłych techników transportu kolejowego, techników eksploatacji portów i terminali oraz techników informatyków.

Projekt był realizowany w dwóch turach. Pierwsza grupa młodzieży wyjechała do Grecji w maju. – Znalazło się w niej 25 uczniów kierunku technik transportu kolejowego, którzy przez kolejne dwa tygodnie odbywali staże i praktyki u greckich pracodawców i przedsiębiorców kolejowych. Czas ten był niezwykle intensywny. Młodzi kolejarze przebywali na stacjach kolejowych m.in. w Leptokarii, Katerini czy Nei Pori należących do greckich kolei OSE. Poznawali tam infrastrukturę kolejową, budowle inżynierskie, tabor kolejowy oraz sposoby i systemy prowadzenia ruchu kolejowego. Ponadto uczestniczyli czynnie w przygotowywaniu pociągów do jazdy, zdobywali wiedzę niezbędną do egzaminów z kwalifikacji zawodowych, obserwowali pracę obsługi pociągu, w tym kierownika pociągu, konduktora i maszynisty, a następnie podejmowali próbę samodzielnych działań w tym zakresie – relacjonuje Małgorzata Trębicka-Żuk, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS.

Więcej w wydaniu papierowym Podlasianina.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: