Z ekranu odczarowuje niepełnosprawność

Z ekranu odczarowuje niepełnosprawność

Paweł Iwaniuk wyszedł z nową, ciekawą inicjatywą w trosce o osoby niepełnosprawne

BIAŁA PODLASKA Kolejna ciekawa inicjatywa Pawła Iwaniuka, przedstawiciela prezydenta miasta ds. osób niepełnosprawnych. Poprzez rozmowy on-line z zaproszonymi gośćmi chce udowadniać, że niepełnosprawność to nie wyrok i że można się z nią realizować.

– Kiedy w styczniu tego roku prezydent Michał Litwiniuk poinformował o powołaniu swojego przedstawiciela ds. osób z niepełnosprawnościami, mówił, że jednym z moich zadań będzie budowanie wizerunku tej grupy mieszkańców jako równorzędnych uczestników naszego życia społecznego. Chodzi tutaj o wzmacnianie wśród osób sprawnych przekonania, że niepełnosprawności nie są przeszkodą do pełnienia ról społecznych, takich jak praca zawodowa, działalność kulturalna lub publiczna, czy nawet bycie małżonkiem i rodzicem – wspomina dziś Paweł.

I to właśnie przyświecało mu podczas tworzenia programu „BędzieDobrze”. Sam jest osobą niepełnosprawną i jego celem poprzez tę inicjatywę jest odczarowanie tematu niepełnosprawności oraz jej skutków.

– Za pośrednictwem wspaniałych historii oraz przykładów osób, które przezwyciężyły swoje ograniczenia i znalazły dla siebie miejsce na świecie, chcemy podnosić świadomość społeczną. Mam również nadzieję, że dla wielu moich braci i sióstr program „BędzieDobrze” pozwoli odzyskać wiarę i przekonanie, że oni również mają prawo chcieć całego swojego życia, a nie tylko tego fragmentu, na który pozwala dzisiaj otaczający ich świat – zachęca bialczanin.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: