Wytańczyli 8 tysięcy na leczenie Michaliny [WIDEO]

Wytańczyli 8 tysięcy na leczenie Michaliny [WIDEO]

BIAŁA PODLASKA Roztańczony powrót do przeszłości czekał publiczność czwartej edycji Dance with Me - Zatańcz ze mną, czyli tanecznego show, którego wielka gala odbyła się w minioną sobotę 13 października. Tego wieczoru w studio programu wydarzyły się rzeczy magiczne i wzruszające, a to wszystko za sprawą dziewięciu śmiałków, którzy podjęli nie lada wyzwanie nauki profesjonalnego tańca i poddali się ocenie odświeżonej kadrze trenerskiej.

Miesiące przygotowań, tygodnie wytężonych prób kosztem czasu na własne sprawy, upadki, porażki, ból i łzy - wszystko po to, by oddać cząstkę siebie i stworzyć niezwykłe widowisko. Niezwykłe, bo poświęcone niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Radość, energia i siła, która emanowała od tancerzy wirujących na parkiecie wynikała z wewnętrznego poczucia ogromnej wartości, tego co robią. Bowiem ideą przyświecającą każdej edycji charytatywnego koncertu jest motto "Pomagać każdy może".

Tegoroczna, i zarazem ostatnia, edycja tanecznego show przeniosła uczestników i widownię do przeszłości. Dziewięć par tanecznym krokiem w rytmie żywiołowej cza-czy, lirycznego jazzu, ognistej rumby, czy pasodoble wprowadziło publiczność w wojenne lata 40., szalone lata 80., czasy dzieciństwa i pierwszych miłości, a nawet do początku historii człowieka - do Edenu.

Jak co roku, walka toczyła się o wszystko albo nic, ponieważ wygrać mogła tylko jedna para. Do ciężkiej pracy motywowała uczestników myśl, że zwyciężając będą mogli komuś pomóc, przeznaczając wygraną na wybrany cel charytatywny. Niektórzy odkryli w sobie ukryty taneczny talent, inni po prostu spełnili marzenia. Połączyła ich fascynująca przygoda, której, jak zgodnie przyznają, nie zapomną do końca życia.

Poprzeczkę w zmaganiach o Kryształową Kulę podniosła obecność profesjonalnego jury. W jego skład weszli: mistrzyni teatralnego warsztatu, aktorka, trenerka, choreograf i reżyser Sylwia Zdunkiewicz, związana z muzyką od najmłodszych lat, gwiazda programu Must Be the Music Tylko Muzyka, kompozytor i trener wokalny Agnieszka Wiechnik oraz tancerz zawodowej grupy VOLT Agustina Egurroli, finalista 3. Edycji programu You Can Dance – Po Prostu Tańcz, choreograf Tomasz Prządka.

To właśnie ta trójka postanowiła przyznać główną nagrodę Natalii Marczuk i Dominikowi Morozowi, którzy zaprezentowali jazz liryczny. Tancerze zostali docenieni przede wszystkim za przejmującą, idealnie dopracowaną choreografię. Zwycięska para otrzymała tytuł Mistrzów Bialskiego Parkietu, Kryształowe Kule oraz czek o wartości 8 tys. zł, który postanowiła przekazać dla Michaliny Lubańskiej.

Dziewięcioletnia Michasia choruje na niezwykle rzadką i nieuleczalną chorobę. Wstępna diagnoza brzmi: autosomalnie dominująca nocna padaczka czołowa. Wstępna, ponieważ tylko drogie badania genetyczne mogą ją potwierdzić. Ze względu na lekooporność potrzebne jest również drugie badanie genetyczne, które pomoże dobrać leki i zbadać ich wpływ na organizm dziewczynki. Bez tego, lekarze nie ruszą dalej.

Na triumfatorów tanecznego pojedynku czekała również wyjątkowa nagroda, tzw. day vip. Zwycięzcy spędzili niepowtarzalny dzień wypełniony po brzegi wspaniałymi atrakcjami, które ufundowali sponsorzy.

– Ta edycja z całą pewnością była magiczna i wyjątkowa, między innymi dlatego, że już jest ostatnią. Z racji tego formuła koncertu była nieco rozbudowana. Niespodzianką był występ specjalny, w którym udział wzięli zwycięzcy poprzednich edycji. Na widowni pojawili się również absolwenci programu. Fenomenalny występ dziewięciu par, wręczenie Kryształowego Jurora Sylwii Zdunkiewicz, która jest z nami od początku, za co jestem jej ogromnie wdzięczny, oraz Kryształowego Trenera dla Czarka Kwitka, który obejmował tę rolę trzykrotnie, to momenty niezwykle wzruszające. Nie ukrywam, że w pewnym momencie puściły mi emocje i oczy zaszły łzami, bo przykro jest rozstawać się z czymś, co tak długo nosiło się w sercu, co traktowaliśmy trochę jak własne dziecko – mówi Damian Trzpil, reżyser przedsięwzięcia. Razem z nim organizatorami koncertu są: Anna Stolarczuk, Maria Kwitek i Cezary Kirczuk.

Pomysłodawca podkreśla, że cztery lata to jest piękny wynik. – Uzbieraliśmy łącznie około 30 tysięcy złotych na cele charytatywne. Z punktu widzenia reżysera i organizatora koncertu za niezwykle motywujące uważam uwagi, że poziom organizacyjny naszego programu jest bardzo wysoki. Wprawdzie na jakiś czas wstrzymujemy się od kontynuowania tanecznego show, ale zapewniam, że nie zapomnimy o naszej publiczności, z myślą o której będziemy podejmować kolejne inicjatywy – dodaje reżyser.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy