"Wystawimy kandydata, który może pokonać Stefaniuka"

"Wystawimy kandydata, który może pokonać Stefaniuka"

– Nie jest tajemnicą, że mamy porozumienie zawarte z Nowoczesną i że w tej formule przygotowujemy się do wyborów – poinformował w ubiegłym tygodniu poseł PO Stanisław Żmijan. Zdradził, że są trzy osoby, w tym jedna kobieta, które Platforma jest w stanie poprzeć w walce o fotel prezydenta Białej Podlaskiej. Ale ostatecznej decyzji jeszcze nie ma.

Jako jeden z wiceprzewodniczących PO na szczeblu wojewódzkim, poseł Żmijan zapowiedział na wstępie, że nie będzie ingerencji z góry, jeśli chodzi o zawierane koalicje. – Ludzie na dole najlepiej wiedzą, z kim chcą sprawować władzę w imieniu wyborców, z kim chcą kształtować życie społeczne w danym środowisku lokalnym. Będę szanował decyzje, które będą się tu pojawiały – zapowiada.

Jeżeli chodzi o Sejmik Województwa Lubelskiego, poseł Żmijan podkreśla, że zależy mu na wejściu do niego koalicją z Nowoczesną oraz Lewicą. – Byłoby to dobre dla rozstrzygnięć ostatecznych. Chcemy zrobić wszystko, żeby na szczeblu sejmików utrzymać koalicję PO-PSL. Powinniśmy robić wszystko, co jest możliwe, aby nie oddać samorządów dla PiS – podkreśla poseł.

Podczas konferencji 18 maja zapowiedział, że PO wystawi kandydata na prezydenta miasta. – Siła polityczna, która w skali kraju, mimo nie zawsze sprzyjających sondaży, utrzymuje się stabilnie, nie może sobie pozwolić na to, żeby nie wystawić kandydata w tak dużym mieście jak Biała Podlaska. Wiem, kogo bym widział, rozmawiamy o tym. Chcemy rekomendować taką osobę i porozumieć się z takimi środowiskami, które dałyby realne szanse na wygraną z prezydentem Dariuszem Stefaniukiem – mówił poseł PO. – Dużo więcej sobie obiecywałem po prezydencie Stefaniuku. Oceniałem go jako człowieka, który ma potencjał i może wiele zdziałać. A mając jeszcze wsparcie tak znaczącego senatora, wydawać się mogło, że będzie szumiało. Ale okazuje się, że nie, mamy zwykłe powiewy. Przychodzą do mnie mieszkańcy i mówią, że w mieście się zbyt mało robi – dodaje.

Wśród typowanych osób na kandydata PO na prezydenta jest jedna kobieta. Nazwisk poseł Żmijan jednak nie podaje. Mało tego, nie padła z jego ust nawet zapowiedź terminu ujawnienia kandydata na prezydenta popieranego przez PO.

Kto mógłby być tym kandydatem?

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Podlasiaka nr 12 od 29 maja

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: