Wystawa o Janie Pawle II on-line

Wystawa o Janie Pawle II on-line

GMINA PISZCZAC Gminne Centrum Kultury i Sportu zachęca do obejrzenia wystawy dot. papieża Jana Pawła II. Wystawa miała być upamiętnieniem setnej rocznicy urodzin, miała być dostępna w maju w Urzędzie Gminy, jednak wirus pokrzyżował plany. Potem chciano zaprezentować ją w październiku, na rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, jednak w dalszym ciągu nie ma takiej możliwości. – Tą wystawę powinien jednak zobaczyć każdy, każdy Polak, każdy dorosły, każde dziecko, dlatego też postanowiliśmy pokazać ją mieszkańcom gminy ale nie tylko, on-line – mówi Gabriela Bielińska, dyrektor placówki.

Wystawa dostępna jest pod tym adresem.

https://artsandculture.google.com/exhibit/karol-wojty%C5%82a-narodziny/KQICToaicSVbKg?fbclid=IwAR0PQlmge0k_8NXALEim1YCcbg1OCgaFNeNqUnhzmG20IHCDepX_8gOAxp4

Wystawa zabiera w podróż po przełomowych momentach życia Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Wystawa skierowana jest do szerokiej publiczności – tych z nas, którzy pamiętają Jana Pawła II, oraz tych, którzy urodzili się już po jego śmierci. Ekspozycja prezentuje najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły, jego kolejne „narodziny” rozumiane nie tylko jako przyjście na świat, ale również przygotowanie do pełnienia coraz to nowych ról życiowych i społecznych: studenta, robotnika, kapłana, duszpasterza, naukowca, a w końcu papieża. Pontyfikat Jana Pawła II przedstawiony jest zarówno z osobistej perspektywy, jak i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale również Polski i całego świata. Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.
Autorem wystawy jest Centrum Myśli Jana Pawła II we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: