Wyremontowana zostania cała Warszawska

Wyremontowana zostania cała Warszawska

BIAŁA PODLASKA Miasto otrzymało dodatkowe prawie 7 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ostatniego odcinka ul. Warszawskiej. Oznacza to, że tak ważna dla mieszkańców ulica zostanie przebudowana na całej długości.

Za przyznane miastu prawie 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych zrealizowany zostanie trzeci, czyli ostatni już odcinek, o długości 1,4 km, od posesji nr 65A do skrzyżowania z obwodnicą. Dofinansowanie stanowi 70 proc. wartości całej inwestycji, która kosztować będzie niemal 10 mln zł. Wkład własny miasta wyniesie zatem tylko 2,9 mln zł.

– Przebudowana droga będzie miała dwa pasy ruchu po 3,5 metra szerokości, z wydzielonymi lewoskrętami. Po prawej stronie, na całej długości przebudowywanego odcinka ulicy, zostanie wykonana dwukierunkowa ścieżka pieszo-rowerowa. Po lewej stronie, na długości 230 metrów, wybudowany będzie chodnik – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu.

Powstanie także sześć wyposażonych w zatoki i perony przystanków komunikacyjnych oraz trzy przejścia dla pieszych z dzielącymi wyspami. – Inwestycja obejmie również budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia, zostaną wykonane zjazdy na posesje oraz przebudowane dwa skrzyżowania. W efekcie, oprócz znacznego podniesienia standardów technicznych drogi, znacznie poprawi się stan bezpieczeństwa – uzupełnia rzecznik.

Obecnie trwają prace przy drugim etapie modernizacji ulicy (pierwszy został zrealizowany jesienią 2018 r.). Wykonawca pracuje na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A. Od 20 kwietnia do 4 maja niedostępny będzie odcinek od ul. Spacerowej do Pokoju, z częścią skrzyżowania. Tymczasowy objazd dla pojazdów poniżej 10 ton wyznaczono ul. Sławacińską. Przystanki autobusowe z Warszawskiej są przeniesione na Sławacińską. Od 4 do 18 maja nieprzejezdny będzie odcinek od ul. Pokoju do Kopernika, z częścią skrzyżowania. Zaś od 18 do 30 maja – odcinek od miejsca zakończenia przebudowy pierwszego etapu do ul. Kopernika, z częścią skrzyżowania. Pojazdy poniżej 10 ton objeżdżać będą wtedy ulicami Kopernika, Akademicką i Artyleryjską. Przystanki autobusowe wrócą do pierwotnej lokalizacji.

Co ważne, wykonawca robót deklaruje dojazd do posesji na zamkniętych odcinkach robót budowlanych. – Od 30 marca do 4 maja, w związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Warszawskiej, linia A pojedzie (na wyłączonym odcinku) ulicami Pułaskiego, Sławacińską, Makarówka, do ulicy Warszawskiej. Na przystankach tymczasowych przy Sławacińskiej będzie obowiązywał rozkład jazdy z przystanków przy Warszawskiej – dodaje rzeczniczka.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: