WYBORY: Kandydaci na wójtów gmin komentują na gorąco głosowanie [SPRAWDŹ]

WYBORY: Kandydaci na wójtów gmin komentują na gorąco głosowanie [SPRAWDŹ]

Karol Michałowski, kandydat na wójta gminy Janów Podlaski: Kampania była bardzo pracowita. Naszym celem była rozmowa z jak największą liczbą mieszkańców gminy Janów Podlaski i myślę, że ten cel osiągnęliśmy. Poznaliśmy ich potrzeby. Natomiast, wyborcy oczekują spektakularnych zmian, co może zagwarantować Janów Nowych Szans. Sama kampania była niestandardowa, ponieważ miałem aż czterech mocnych kontrkandydatów. Jeśli chodzi o wynik, to spodziewam się wyniku powyżej 40 procent, ale tak naprawdę najbliższe godziny pokażą jaką decyzję podjęli mieszkańcy gminy Janów Podlaski.

Piotr Kazimierski, wójt gminy Drelów - Trudno powiedzieć jaki będzie wynik, bo jest to zawsze subiektywna ocena każdego z mieszkańców. Jestem przygotowany na każdą opcję, każdy wynik przyjmę z pokorą. Przez 16 lat pracy na rzecz mieszkańców, myślę, że poznałem możliwości i potrzeby gminy. Mam nadzieję, że sprostałem tym oczekiwaniom. Szczątkowe wyniki, jak głosowanie wypadło w kraju już mamy i muszę przyznać, że cieszę się że są takie a nie inne. Po raz kolejny podkreślę, to co zarzucał mi mój kontrkandydat, nie jestem związany z żadną partią, nie uprawiam polityki. Dlatego po raz piąty startuję jako kandydat bezpartyjny. Zgadza się wielokrotnie krytykowałem PiS, ale nie jestem przeciwny całej partii, ale działaniom uderzającym w samorząd. Samorząd to coś innego niż doktryna narzucona centralnie. Tutaj decydować powinna lokalna społeczność. Samorząd rządzi się swoimi prawami.

Krzysztof Adamowicz, wójt gminy Międzyrzec Podlaski - Wszystko w rękach mieszkańców. Z dużym optymizmem podchodzimy do tych wyborów, choćby z tego względu, że tylko mojemu komitetowi udało się zapełnić listy do Rady Gminy. Kampanii wyborczej nie zaczyna się miesiąc, czy kilka tygodni przed wyborami. To praca, która w naszym przypadku trwała cztery lata. Przez ten czas niejednokrotnie otrzymywaliśmy sygnały od mieszkańców, że droga jaką obraliśmy w rozwoju gminy jest prawidłowa.

Arkadiusz Misztal, kandydat na wójta gminy Sławatycze - Kampania dla mnie bardzo satysfakcjonująca. Dużo ciekawych rozmów. Mnóstwo wsparcia i pozytywnej energii zwłaszcza od ludzi młodych i w średnim wieku. Najtrudniej było się mierzyć z plotkami - no ale tego chyba się nie uniknie. Do momentu ogłoszenia wyników- nie mam żadnych typów co do wygranej czy przegranej. Wierzyłem i wierzę w ludzki rozsądek i mam nadzieję, że ten rozsądek wygra.

Wiesław Panasiuk, kandydat na wójta gminy Biała Podlaska - Nie znamy jeszcze wyników wyborów. Nie sztuką jest "wskoczyć" na plakat i udawać czarodzieja. Trzeba wiedzieć co w gminie jest potrzebne na dziś, jutro i pojutrze, o każdej porze dnia i nocy. Wyborcy zadecydują.

Piotr Dragan, kandydat na wójta gminy Wisznice - Mam nadzieję, że wygrałem. Gdzieś tam pierwszy wynik już mam i raczej jest na tak. Ciesze się z zaufania mieszkańców i chciałbym robić dalej to co robię, bo mam dalsze zamierzenia i nowe pomysły.

Jacek Szewczuk, kandydat na wójta gminy Rokitno - Pozytywnie oceniam tą kampanię. Każda kampania rządzi się swoimi prawami. To już mój trzeci start w wyborach. Jako kandydat na wójta gminy Rokitno przede wszystkim starałem się być sobą i tak jak w 2010 roku poprzez 2014, wyłącznie prezentowałem swój program. Nie było w nim takich złośliwości odnośnie kontrkandydatów. W tym roku byłem jedynym kandydatem, więc podsumowałem minione cztery lata i przedstawiłem priorytety jeżeli zostałbym znowu wójtem.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: