WYBORY: Przed drugą turą zbudujemy koalicję, która da zwycięską przewagę

WYBORY: Przed drugą turą zbudujemy koalicję, która da zwycięską przewagę

00:58 Stanisław Żmijan, poseł PO - Inaugurując kampanię wyborczą Michała Litwiniuka, otwarcie mówiłem, że Koalicja Obywatelska idzie do wyborów, by odsunąć od władzy Dariusza Stefaniuka. Ostatnie cztery lata były dla Białej Podlaskiej stracone. Miasto potrzebuje wsparcia funduszami zewnętrznymi na inwestycje a poprzez nie na nowe miejsca pracy a nie na pomniki. Jeżeli napływające wyniki z blisko połowy komisji przełożą się na ostateczny wynik pierwszej tury, to liczę na to, że przed drugą zbudujemy koalicję, która da w dniu 4 listopada kontrkandydatowi dotychczasowego prezydenta zwycięską przewagę. Komentując natomiast ogólnopolskie wyniki, to należy się tylko cieszyć, że dzięki mądrości Polaków plan PiS zawłaszczenia samorządów nie powiódł się, a wręcz legł w gruzach. Dobry wynik PSL najprawdopodobniej pozwoli zbudować w sejmikach podobne do dotychczasowych koalicje, z korzyścią dla województw. Odczuwam też ogromną satysfakcję z wysokiego zwycięstwa Rafała Trzaskowskiego w pierwszej turze w wyborach na prezydenta Warszawy.

00:24 Mariusz Kiczyński, kandydat do Rady Powiatu: - Mam nadzieję na zwycięstwo i mam nadzieję, że mieszkańcy mi zaufają. Bardzo cieszę się z ogólnego wyniku PSL. Najważniejsze, że formacja na którą pracowaliśmy wszyscy odniosła sukces, zrobiliśmy to wspólnie.

23:00 Eliasz Iwan, kandydat do sejmiku woj. lubelskiego (PiS): - Czekamy na werdykt wyborców. Wierzymy do końca w zwycięstwo w województwie lubelskim. W powiecie bialskim, w większości sołectw banery kandydatów PiS były zrywane lub cięte na następny dzień. Dziwnym trafem tylko PSL-owskie wisiały bez zarzutu. Czy strach kierował oprawcami takich zdarzeń, nie wiadomo. Pozostawiamy to pod osąd społeczeństwa. Kampania była energiczna i ciężka.

________________________________________________________________________________________

20:00 Największe poparcie w wyborach do sejmiku województwa lubelskiego zdobyło Prawo i Sprawiedliwości. Drugie miejsce zajęło Polskie Stronnictwo Ludowe, zaś trzecie Koalicja Obywatelska.

To wyniki sondażu na podstawie badania IPSOS przeprowadzonego dla największych stacji telewizyjnych w Polsce z godziny 20.00.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: