Wspólne patrole Straży Granicznej i Policji na wschodnich przejściach

Wspólne patrole Straży Granicznej i Policji na wschodnich przejściach

GRANICA Od kilku dni na Lubelszczyźnie policjanci wspomagają funkcjonariuszy Straży Granicznej w czuwaniu nad porządkiem w rejonie przejść na wschodniej granicy kraju. Działania mają związek z czasowym zamknięciem granic dla cudzoziemców i wzmożonym ruchem na granicach.

Podobne zadania wykonują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej w rejonie polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Terespolu. Pomimo ograniczeń wprowadzonych na granicach RP w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, na terenie powiatu bialskiego funkcjonują trzy przejścia graniczne z Republiką Białorusi. Są to przejścia w Terespolu (drogowe oraz kolejowe) oraz Kukurykach (towarowe).
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie pełnionej służby utrzymują przejezdność drogi krajowej nr 2 oraz wjazdy na posesję mieszkańców przygranicznych miejscowości, usuwają powstałe zatory, apelują też do oczekujących w kolejce kierowców pojazdów ciężarowych, by nie opuszczali kabin bez elementów odblaskowych.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy