Wsparcie dla Sandry wciąż potrzebne

Wsparcie dla Sandry wciąż potrzebne

BIAŁA PODLASKA Wciąż trwa internetowa zbiórka na rehabilitację Sandry Pikacz. Sytuacja jej rodziny jest o tyle trudna, że na początku grudnia zmarł pan Grzegorz – ojciec dziewczynki, który mocno angażował się w pomoc dla niej.

Sandra urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, rozszczepem kręgosłupa i szeregiem wad towarzyszących, z wodogłowiem, ze stopami końsko-szpotawymi i pęcherzem neurogennym. W 2017 r. powstało Stowarzyszenie Podiatrów i Podologów, a jego celem jest leczenie i rehabilitacja dzieci takich jak bialczanka. Stowarzyszenie otworzyło zbiórkę pieniędzy na leczenie bialczanki, które jest dość kosztowne.

Zaraz po powstania SPiP, przy wsparciu Akademii Podologii, udało się zorganizować Prelekcję Podologiczną. Dzięki części dochodu ze sprzedaży biletów na konferencję oraz wsparciu wystawców można było wesprzeć Sandrę w zakupie ortoz indywidualnych oraz częściowo pokryć koszty rehabilitacji w nadchodzących miesiącach. Ponadto, w ramach współpracy ze stowarzyszeniem, pan Grzegorz zakończył edukację w Akademii Podologii, aby kompleksowo nauczyć się profilaktyki i pielęgnacji stóp córki. Od najmłodszych lat boryka się ona m.in. z ranami w obrębie kończyn. Wcześniej, w celu wsparcia rehabilitacji Sandry, ukończył fizjoterapię.

Internetowa zbiórka pieniędzy na pomoc Sandrze wciąż jest otwarta. Zebrano już ponad 31 tys. zł z zakładanych 33 tys. zł. Każdy zatem może pomóc, wystarczy na portalu zrzutka.pl wpisać: Zbiórka na wsparcie rehabilitacji i leczenia Sandry Pikacz. https://www.zrzutka.pl/s8dvxj

Rodzina mocno wspierała dziewczynkę a na szczególny podziw zasługuje postawa rodziców. Państwo Monika i Grzegorz robili wszystko, by pomóc Sandrze w dojściu do sprawności. W listopadzie jednak pan Grzegorz poważnie zachorował na Covid-19 i mimo walki zmarł 3 grudnia.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: