Wojskowy piknik w Terespolu

Wojskowy piknik w Terespolu
fot. MOK Terespol

TERESPOL W piątek 9 lipca w terespolskim parku miejskim w odbył się Piknik Wojskowy z udziałem 18 Dywizji Zmechanizowanej i I Warszawskiej Brygady Pancernej z Warszawy.

Pojawił się także Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak, który spotkał się z mieszkańcami a także złożył kwiaty pod pomnikiem gen. Franciszka Krajowskiego – pierwszego dowódcy 18 Dywizji Piechoty walczącej w wojnie polsko-bolszewickiej.

Podczas pikniku mieszkańcy mogli zobaczyć sprzęt wojskowy, m.in.: czołgi ,,Leopardy”, wozy opancerzone ,,Rosomaki” a także jeepy, quady i motocykle oraz nowoczesne karabiny maszynowe.

Piknik był idealną okazją do spotkania się i porozmawiania z żołnierzami w ramach kampanii „Zostań Żołnierzem RP”, która ma na celu promocję rekrutacji w szeregi armii. Była też okazja do sprawdzenia się na strzelnicy kontenerowej, gdzie każdy mógł postrzelać do celu z długiej i krótkiej broni palnej. Spróbować można było także  wojskowej grochówki serwowanej przez żołnierzy w kuchni polowej.

A podczas rodzinnego pikniku można było obejrzeć: spektakl dla dzieci teatru Forma, wysłuchać koncertu zespołu disco polowego Casandra, zespołu Tacy Sami, który gra utwory Lady Pank, a także posłuchać lokalnych wokalistek – Zuzanny Wic, Angeliki Pieńkus i Magdaleny Parzyszek. Ponadto dla najmłodszych ufundowane były dmuchane zjeżdżalnie, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. 

Organizatorzy dziękują za wspólnie spędzony czas i już zapraszają na kolejnym piknik, który odbędzie się 12 września na terenie rekreacyjnym przy ,,Konowicy”.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: