Więzienie w Zabłociu do gruntownego remontu

Więzienie w Zabłociu do gruntownego remontu

Wiezienie w Zabłociu funkcjonuje od października 2012 r. Jest to jednostka typu półotwartego i otwartego, przeznaczona dla recydywistów penitencjarnych.

GMINA KODEŃ Więzienie w Zabłociu koło Kodnia zostanie od września zamknięte. Przedstawicielka centralnej jednostki w Lublinie zapewniła, że nie na zawsze, tylko na czas remontu, który potrwa do marca.

Edyta Radczuk, rzecznik prasowy dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie: – Oddział Zewnętrzny w Zabłociu w okresie od 7 września 2018 do 7 marca 2019 roku zostanie wyłączony z użytkowania w związku z koniecznością przeprowadzenia prac remontowych, które poprawią zarówno komfort pracy funkcjonariuszy, jak i warunki odbywania kary przez osoby pozbawienia wolności. Na czas remontu osadzeni przeniesieni zostaną do innych jednostek, natomiast funkcjonariusze pełnić będą służbę w zakładach karnych i aresztach śledczych naszego okręgu.

W przeciwieństwie do osadzonych, którzy zostaną rozwiezieni po różnych placówkach, funkcjonariusze pracujący w wiezieniu w Zabłociu mogą odetchnąć z ulgą. Ale czy na pewno? Część z nich nie wierzy w zapewnienia wierchuszki, dotyczące remontu. – Aby to nie było tak jak z pomnikiem „trzech śpiących” w Warszawie. Miał być remont, a pomnik nigdy nie wrócił – twierdzi funkcjonariusz bialskiego wiezienia. – Zastanawia mnie też, co tam mają robić ponad pół roku, skoro kilka lat temu obiekt przeszedł gruntowny remont, na który wydano bez mała cztery miliony.

Więcej w papierowym wydaniu tygodnika nr 26 lub na eprasa.pl

Ryszard Godlewski

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: