W parku powstanie plac zabaw

W parku powstanie plac zabaw

MIĘDZYRZEC PODLASKI W 2020 roku w parku Potockich powstanie plac zabaw. Inwestycję wybrali mieszkańcy w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego.

Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego po raz trzeci już zadecydowali na co przeznaczyć pieniądze z budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania jest 100 tys. zł. Tym razem postawili na plac zabaw dla najmłodszych. Projekt zgłoszony przez miejskich radnych Danutę Dudę i Marka Chomiuka zyskał najwięcej entuzjastów.

Na drugim miejscu (320 głosów) znalazła się budowa chodnika przy ul. Piłsudskiego (koszt zadania to 100 tys. zł). 152 głosy zdobyła propozycja budowy chodnika przy alei głównej na ogródkach działkowych „Krzna” (33 tys. zł), a 65 - budowa chodnika przy ul. Wojciecha Kossaka (45 tys. zł). Zakup i montaż koszy na psie odchody (za 25 tys. zł) miał 40 zwolenników, a ławka solarna z dostępem do Internetu i stojakami na rowery (15 tys. zł) – 16. Łącznie w głosowaniu wzięło udział 1070 osób.

Nowy plac zabaw będzie przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Poza urządzeniami i zabawkami dla dzieci pojawią się tam ławki i kosze na śmieci, a dla bezpieczeństwa maluchów miejsce zostanie ogrodzone.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy