W Kąkolewnicy śpiewali na ludowo

W Kąkolewnicy śpiewali na ludowo

W Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy 12 maja miał miejsce regionalny Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych, zorganizowany  przez wójta gminy Kąkolewnica, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy.

Popisywali się w nim wykonawcy z 2 powiatów: radzyńskiego i łukowskiego. Jury pod przewodnictwem  Mariana Chyżyńskiego zdecydowało nie kwalifikować nikogo na przegląd wojewódzki w Lublinie. Przyznało natomiast nagrody (w kwocie 100 zł każdemu) następującym wykonawcom: zespół śpiewaczy Wrzos z Kąkolewnicy, zespół śpiewaczy Brzozowianki z Brzozowicy Dużej,  zespół śpiewaczy Tęcza z Brzozowicy Małej, zespół śpiewaczy Kalina z Wygnanki, zespół śpiewaczy Niezapominajki z Turowa,  zespół śpiewaczy Różanki z Żakowoli Starej, zespół śpiewaczy Zorza z Polskowoli, solista Henryk Sobieszuk i instrumentalista Tadeusz Sójka (wszyscy z powiatu radzyńskiego).

Regionalny przegląd kapel i śpiewaków miał kontynuację w postaci dziesiątej edycji konkursu gminnego na Autentyczną Pieśń Ludową. Jednakowe nagrody w wysokości 500 zł otrzymały zespoły z gminy Kąkolewnica: Brzozowianki z Brzozowicy Dużej, Niezapominajki z Turowa, Tęcza z Brzozowicy Małej, Wrzos z Kąkolewnicy, Kalina z Wygnanki, Zorza z Polskowoli, Różanki z Żakowoli Starej.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy