W Janowie zostanie do wybudowania tylko 6 ulic

W Janowie zostanie do wybudowania tylko 6 ulic

Janowska gmina właśnie buduje cztery ulice w Janowie Podlaskim, dwie drogi dojazdowe do Starych Buczyc oraz jedną do Jakówek (wspólnie z gminą Konstantynów).

W Janowie wykonana zostanie z kostki brukowej ulica Garbarska, a z nawierzchnią asfaltową – Nadrzeczna, Bolesława Chrobrego i Kazimierza Jagiellończyka (łącznej długości 542 m), wraz z kanalizacją deszczową, chodnikami i oświetleniem. Te trzy ulice będą miały szerokość jezdni 6 metrów. Jednocześnie wybudowane zostaną dwa skrzyżowania pomiędzy tymi drogami oraz przebudowane skrzyżowanie z drogą powiatową. Wartość inwestycji to 2 mln zł, z czego połowę stanowi dotacja z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 (tzw. schetynówka).

– Po wybudowaniu tych czterech ulic, zostanie nam do przebudowania już tylko sześć w całym Janowie. Z kilkudziesięciu, które mieliśmy do wybudowania na początku. Szacuję, że w ciągu dwóch-trzech lat będzie można definitywnie zakończyć temat budowy dróg w Janowie. Zostaną już tylko sołectwa, gdzie te potrzeby są o wiele większe, ale na pewno też sobie z tym poradzimy – zapewnia wójt Jacek Hura.

Więcej przeczytasz w papierowym i cyfrowym wydaniu Podlasiaka nr 23 od 14 sierpnia (Dodatek: Czas na gminę Janów Podlaski)

Jacek Korwin

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: