Uwielbiał Janów i Pensjonat Zaborek

Uwielbiał Janów i Pensjonat Zaborek

24 sierpnia, w wieku 80 lat, zmarł w londyńskim szpitalu Charlie Watts, perkusista grupy The Rolling Stones. 14 lat temu sklasyfikowano go na 4. miejscu listy 50 najlepszych perkusistów rockowych świata. Nie wszyscy może o tym wiedzą, ale doskonale czuł się w Janowie Podlaskim i pobliskim Pensjonacie Zaborek.

(…) W Polsce słynna grupa koncertowała czterokrotnie (w 1967, 1998, 2007 i 2018 r.). W przeciwieństwie do kolegów z zespołu, w przerwach między koncertami nie wywoływał skandali towarzyskich, choć w latach 80. nieobce mu były narkotyki i alkohol. Uzależnienie udzieliło się też jego córce Seraphine (dziś ma 53 lata), ale obojgu udało się pomyślnie wyjść z nałogu.

W przekonaniu osób, które znały go blisko, Charlie był wyjątkowo skromnym i życzliwym ludziom człowiekiem. Nie obnosił się ze swym bogactwem ani sławą. Widać to było także w Janowie Podlaskim, gdzie bywał z żoną Shirley Ann Watts ponad 20 razy. Łączyła ich miłość do hippiki i koni. Żona sławnego perkusisty wielokrotnie kupowała araby podczas janowskich aukcji. Jej doskonałe kontakty ze stadniną zostały zerwane po śmierci przebywających w janowskiej stadninie dwóch cennych klaczy, w czasie, gdy wybrana w 2015 r. nowa polska władza zastąpiła kompetentnego prezesa Marka Trelę swoim człowiekiem.

Wcześniej Charlie chętnie przyjeżdżał z żoną do Janowa Podlaskiego, by obserwować pokazy najpiękniejszych koni i aukcje. Zatrzymywał się wtedy w Pensjonacie Zaborek, prowadzonym przez Arkadiusza i Lucynę Okoniów. Najchętniej wybierali pokój muzyczny w Starej Plebanii.

– Wattsowie byli bardzo miłymi gośćmi naszego pensjonatu. Zachowywali się naturalnie. Nie mieli szczególnych wymagań gastronomicznych – wspomina Arkadiusz Okoń. – Kiedyś zadzwonili do mnie przed aukcją z prośbą, by przygotować im placuszki serowe z rodzynkami, których smak poznali właśnie tutaj. Od tej pory, co roku podawaliśmy im do posiłków ulubione placuszki z rodzynkami.

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 34 na: https://eprasa.pl/news/podlasianin

Istvan Grabowski

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: