Udane sparingi trzecioligowców

Gola dla Podlasia zdobył Krzysztof Salak

Remisem i zwycięstwem zakończyli w sobotę 11 lutego kolejne sprawdziany piłkarze Podlasia oraz Orląt-Spomlek. Bialczanie nie dali się pokonać drużynie prowadzącej w pierwszej grupie trzeciej ligi, natomiast radzynianie pokonali na wyjeździe lidera mazowieckiej czwartej ligi.

Podlasie mecz z Pogonią w Grodzisku Mazowieckim zaczęło w składzie: Misztal, Nojszewski, Arak, Kot, Salak, Pigiel, Podstolak, Bahonko, Balicki, Lepiarz oraz Niewiarowski. Ponadto zagrali jeszcze: Chyła, Koryciński, Kurowski, Kosieradzki i Wnuk. Prowadzenie dla bialczan dał w 53. minucie Krzysztof Salak, po zagraniu Dawida Nojszewskiego. Wyrównał dwie minuty przed końcem Michał Strzałkowski.

Aż 120 minut (4 x 30) Orlęta-Spomlek grały z Victorią Sulejówek. Zaczęły w składzie: Kołotyło, Rycaj, Duchnowski, zawodnik testowany, Szymala, Madembo, Kamiński, Kobiałka, Zmorzyński, Szczygieł i Maj, a później na boisku pojawili się: Maksymowicz, Migal, Siudaj, Wardziak, Korolczuk, Skrzyński, Chaliadka, Kuźma oraz Roguski.

Zwyciężyli radzynianie 3:0. Pierwszą bramkę zdobył głową Karol Rycaj, po dośrodkowaniu Piotra Zmorzyńskiego. W końcówce meczu na 2:0, po dograniu Piotra Kuźmy, podwyższył Cyprian Wardziak, a wynik meczu ustalił Paweł Chaliadka, któremu asystował Jakub Zając.

W kadrze radzyńskiej drużyny nastąpiły dwie zmiany. Kontraktu nie przedłużył zapowiadany półtora roku temu przez trenera jako wielki talent Vahe Mnatsakanyan. Dołączył za to 19-letni środkowy pomocnik Kacper Roguski, wychowanek Dolcanu Ząbki, w przeszłości reprezentujący Polonię Warszawa, Sokół Serock, a ostatnio trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Kolejne mecze kontrolne Orlęta rozegrają w piątek 17 lutego. O godz. 13 w Siedlcach podstawowy skład sprawdzi się w Siedlcach z drugoligową Pogonią, a o godz. 19 pozostała część drużyny, wsparta młodymi zawodnikami, podejmie w Lubartowie występującą w zamojskiej klasie okręgowej Pogoń Łaszczówkę.

Dzień później, w sobotę 18 lutego, o godz. 13.30 Podlasie podejmie Tur Bielsk Podlaski, trzeci zespół podlaskiej czwartej ligi. (rl)