Trwa zbiórka na pomnik Kłosowskiego

Trwa zbiórka na pomnik Kłosowskiego

BIAŁA PODLASKA Koło Bialczan rozpoczyna zbiórkę pieniędzy na budowę pomnika Romana Kłosowskiego – bialczanina, wybitnego aktora filmowego i teatralnego, honorowego obywatela miasta Biała Podlaska.

Roman Kłosowski swoim talentem aktorskim podbił niejedno serce. Był wspaniałym człowiekiem, oddanym ojcem i przyjacielem oraz osobą o wyjątkowym poczuciu humoru. Na zawsze zapamiętamy go z roli w serialu „Czterdziestolatek”, w którym grał barwną postać Maliniaka.

Niedawno ze strony Stowarzyszenia Koło Bialczan pojawiła się inicjatywa wybudowania pomnika Romana Kłosowskiego w jego rodzinnym mieście. Był z nim związany do momentu rozpoczęcia studiów, zaraz po ukończeniu I LO im. J.I. Kraszewskiego. W Białej Podlaskiej pozostanie po Kłosowskim trwały ślad, a przyczynić się do tego może każdy mieszkaniec. Wpłat można dokonywać na numer konta bankowego: 19 8025 0007 0023 7611 2000 0030.

Twórcą pomnika będzie Grzegorz Maślewski, dr hab. profesor na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Co ważne, jest to bialczanin, absolwent I Liceum Ogólnokształcące im. J.I. Kraszewskiego. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W 1995 r. został adiunktem na tym wydziale. Prowadzi zajęcia na Wydziale Rzeźby oraz Konserwacji Rzeźby Kamiennej i Detalu Architektonicznego. Zajmuje się rzeźbą, płaskorzeźbą i medalierstwem. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Cały artykuł przeczytać można w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 16 na: eprasa.pl

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: