Trwa nabór wolontariuszy do Caritasu

Trwa nabór wolontariuszy do Caritasu

BIAŁA PODLASKA Radość pomagania, świetna atmosfera i bezpłatne szkolenia – to niejedyne korzyści, jakie czerpią wolontariusze zaangażowani w działania charytatywne Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja zaprasza do wstąpienia w szeregi Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej.

– Zostać wolontariuszem może każdy. Potrzeba tylko chęci i czasu. W zamian gwarantujemy mnóstwo okazji, by się sprawdzić i zrobić coś dobrego dla innych – mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej. – Idealny wolontariusz to ten, który nie tylko dysponuje wolnym czasem i pragnie nieść pomoc, ale również ma w sobie poczucie odpowiedzialności.

Na ochotników czekają projekty: „Po domach”, czyli pomoc starszym, chorym, samotnym, niepełnoprawnych i dzieciom w ich domach, poprzez udzielanie korepetycji, robienie zakupów, opiekowanie się dziećmi; „W organizacji”, tj. pomoc w świetlicach dla dzieci, w Domu Dziecka, w Wiosce Dziecięcej, w hospicjum, a także wolontariat akcyjny, czyli np. udział w zbiórce żywności, przygotowywaniu paczek świątecznych, koncertach charytatywnych czy w realizacji kolonii letnich dla dzieci.

Obecnie w Centrach Wolontariatu (Caritas Diecezjalna prowadzi Centrum Wolontariatu również w Parczewie) organizacji działa około 250 wolontariuszy. Zapisy odbywają się w Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej: ul. Warszawska 15, tel. 512 936 068.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy