Trwa budowa ulicy Warszawskiej

Trwa budowa ulicy Warszawskiej

BIAŁA PODLASKA Mimo miesięcy – teoretyczne – zimowych, prowadzone są intensywne prace przy budowie ulicy Warszawskiej. To drugi etap tej ważnej dla mieszkańców inwestycji. W związku z prowadzonymi pracami, kierowców czekają pewnie utrudnienia.

W ubiegłym tygodniu Urząd Miasta przestrzegał przed utrudnieniami w związku z pracami prowadzonymi na kolejnym odcinku Warszawskiej. – Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kopernika do posesji nr 65a, na czas frezowania nawierzchni bitumicznej, czasowo w ciągu dnia obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną. Natomiast w godzinach szczytu oraz sytuacjach kryzysowych, sygnalizację zastępuje ręczne sterowanie ruchem, żeby szybko rozładować wzmożony ruchu – informowała w piątek Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta.

Miasto pod koniec ubiegłego roku wyłoniło wykonawców drugiego etapu modernizacji ulicy Warszawskiej. Prace prowadzi tam konsorcjum firm Budomex i Tre-Drom, a rozpoczęto je krótko po podpisaniu umowy. – Jest to inwestycja dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych, w wysokości 8,3 mln zł, co stanowi 70 proc. wartości nakładów kwalifikowanych. Cała inwestycja zamknie się kwotą 13,6 mln zł. A nie jest to jedyny przykład skutecznego pozyskiwania przez nas środków. W ramach tego samego Funduszu uzyskaliśmy 4,4 mln zł dofinansowania na ulicę Koncertową i rondo na Witoroskiej, co również stanowi 70 proc. wartości inwestycji – mówił wtedy prezydent Michał Litwiniuk.

Cały artykuł do przeczytania w papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” od 25 lutego.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy