Trochimiuk nowym prezesem MZK

Trochimiuk nowym prezesem MZK

Krzysztof Trochimiuk rozpoczął pracę na nowym stanowisku

BIAŁA PODLASKA Prezes MZK Bogdan Kozioł zrezygnował z pełnionej funkcji. Rada nadzorcza wybrała już jego następcę. To Krzysztof Trochimiuk, ekonomista, a od 1991 roku bialski przedsiębiorca.

Do rady nadzorczej MZK wpłynęło pismo od prezesa Bogdana Kozioła w sprawie odwołania go z funkcji za porozumieniem stron. Członkowie rady przyjęli więc rezygnację i na jego miejsce powołali Krzysztofa Trochimiuka.

To rodowity bialczanin, żonaty, ma trzech dorosłych synów. Z wykształcenia ekonomista, zatrudniony m.in. jako kierownik sekcji analiz i publikacji Wojewódzkiego Zespołu Metodycznego Opieki Zdrowotnej i Pomocy Społecznej, następnie w Urzędzie Miasta Biała Podlaska jako naczelnik wydziału gospodarki komunalnej, mieszkaniowej i ochrony środowiska. Od 1991 roku jest przedsiębiorcą. W latach 2009-2014 wiceprzewodniczący, a od 2016 do 2017 roku członek rady nadzorczej MZK Sp. z o. o. w Białej Podlaskiej.

Trochimiuk był także członkiem rady nadzorczej PGE Polska Grupa Energetyczna SA IX i X kadencji oraz członkiem Komitetu Audytu RN PGE Polska Grupa Energetyczna i Komitetu Nominacji i Wynagrodzeń RN PGE Polska Grupa Energetyczna.

Jakie plany na dalszą działalność ma nowy prezes MZK? – Muszę przygotować spółkę do rocznego sprawozdania finansowego, które mamy przedłożyć do 15 marca. Spółka wdraża nowy system ewidencyjno-księgowy, więc stąd poślizg. Mam problemy kadrowe i muszę je rozwiązać, chodzi o obsługę administracyjną. Jedna z byłych pracownic ma roszczenia, sprawa jest w sądzie, do 19 marca muszę się z tym zmierzyć – powiedział nam tuż po objęciu funkcji nowy prezes miejskiej spółki. – Mamy przed sobą odbiór techniczny elementów infrastruktury dodatkowej do stacji paliw, aby mogła być oddana do użytku po modernizacji – dodał.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: