Tour de Konstytucja w Białej

Tour de Konstytucja w Białej
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Wydarzenie pod nazwą „Konstytucja na wesoło i na poważnie – Tour de Konstytucja” odbędzie się 28 lipca o godz. 16 na placu Wolności.  – Porozmawiamy o Konstytucji, czym jest, dlaczego jest ważna dla nas obywateli i czemu powinniśmy jej strzec. Będzie możliwość porozmawiania z prawnikami – zapowiadają organizatorzy.

Dla dzieci przygotowany zostanie kącik z zabawami. Będzie też konkurs z nagrodami dla dzieci z rodzicami. Patronat nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr hab. Adam Bodnar. Organizatorem jest Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, a współorganizatorzy to: Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Zbigniew Hołdys, Komitet Obrony Demokracji, Ogólnopolski Strajk Kobiet
Protest z Wykrzyknikiem, Stowarzyszenie Adwokackie Defensor Iuris, Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia, Stowarzyszenie, Radomianie Dla Demokracji, Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia – Oddziały terenowe, Stowarzyszenie Sędziów Themis, Wolne Sądy.
Projekt wspierają: Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca, OKO.press.

Cele projektu to przybliżenie społeczeństwu doniosłości ustawy zasadniczej, propagowanie wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich,
propagowanie wiedzy o powiązaniu praw i wolności zagwarantowanych w Konstytucji z Kartą Praw Podstawowych UE, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia i upowszechnianie idei wolontariatu.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy