Top One gwiazdą piszczackich dożynek

Top One gwiazdą piszczackich dożynek
fot. archiwum

GMINA PISZCZAC Na 12 września zaplanowano gminno-parafialne dożynki w Piszczacu. Program wypełniony jest muzyką, ale nie zabraknie też tradycyjnych elementów.

Święto plonów zacznie o godz. 11 bieg po zdrowie. Tuż potem, o godz. 12.30, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. rozpocznie się nabożeństwo, po których w barwnym korowodzie mieszkańcy przejdą na teren boiska Lutni Piszczac. To tam o godz. 14 przywitani zostaną goście. W programie jest także turniej sołectw oraz rozstrzygnięcie konkursu KRUS. Koncerty rozpoczną się o godz. 16. Najpierw (teren przy kościele) wystąpi zespół Porozumienie. Potem usłyszymy także: Oliwię Spychel, Na Swojską Nutę, Macierz i Pochulankę. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Top One, który wystąpi o godz. 19. Na koniec zaplanowana jest dyskoteka.

Ważnym elementem będą stoiska poszczególnych miejscowości, gdzie można będzie spróbować lokalnych produktów. Sołectwa przygotowują już dożynkowe wieńce, które – zdaniem wójta Kamila Kożuchowskiego – są nieodzownym elementem tego wydarzenia. O godz. 18.10 wręczone zostaną nagrody za najpiękniejsze kompozycje. – Przygotowywanie dożynkowych wieńców to już tradycja. Cieszę się, że w większości miejscowości wciąż jest ona kultywowana, a podczas dożynek możemy oglądać efekty pracy pań z kół gospodyń wiejskich oraz wspierających ich mężów i synów. Wykonywane metodami przekazywanymi od pokoleń, zdobione nie tylko zbożem, ale wszystkim tym, co daje ziemia, wieńce z gminy Piszczac nie raz zdobywały także uznanie podczas dożynek powiatowych. Mam nadzieję, że również te tegoroczne będą piękne – mówi wójt.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: