To będzie rok akademicki pełen wyzwań

To będzie rok akademicki pełen wyzwań

Studenci pierwszego roku złożyli ślubowanie 16 października

BIAŁA PODLASKA Po raz 19. w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II zainaugurowano nowy rok akademicki. Podczas rekrutacji przyjęto tu rekordową liczbę studentów, bo aż 1100.

Agnieszka Smarzewska, prorektor ds. studenckich PSW, przyznaje, że rozpoczęty niedawno rok akademicki będzie pełen wyzwań ze względu na nowe regulacje dotyczące uczelni wyższych. – Chodzi o wejście w życie nowej ustawy, do której już się przymierzamy, by jak najlepiej wykorzystać potencjał, jaki ta ustawa niesie. Jako jedna z czternastu uczelni w Polsce realizujemy tak zwaną dydaktyczną inicjatywę doskonałości. Otrzymaliśmy nagrodę 1 miliona złotych od ministra nauki i szkolnictwa wyższego na projakościowe działania w zakresie kształcenia – mówi prorektor w rozmowie z "Podlasiakiem".

W jaki sposób uczelnia na tym skorzysta? – Nasi studenci otrzymają wysokiej jakości pracownie do symulacji i rozwoju kompetencji społecznych, gabinet finansisty, dom medialny. Jesteśmy dumni z tego, że stwarzamy przestrzenie, w których można będzie uczyć się na jeszcze wyższym poziomie – odpowiada Smarzewska.

To właśnie wysoka jakość nauczania zdecydowała, że uczelnią zainteresowanych było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Ostatecznie przyjęto blisko 1100 z nich. Największą popularnością wśród studentów cieszyły się podczas ostatniej rekrutacji kierunki finanse i rachunkowość oraz turystyka i rekreacja. Chętnie wybierano także pielęgniarstwo, co jest odbiciem sytuacji na rynku pracy, bowiem przedstawicieli tego zawodu wciąż brakuje.

Studiowaniem w PSW, podobnie jak w poprzednich latach, byli zainteresowani nie tylko mieszkańcy miasta i regionu. – W naszej uczelni kształcenie podejmuje blisko 400 obcokrajowców. Mamy jeden z najwyższych wskaźników umiędzynarodowienia, sięgający blisko 15 procent. Kształcimy w języku angielskim – mówi prorektor.

Więcej w papierowym wydaniu tygodnika nr 33 oraz na eprasa.pl

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: