Teatr Słowa przedstawi premierową sztukę

Teatr Słowa przedstawi premierową sztukę
fot. BCK
BIAŁA PODLASKA W ramach 3. Festiwalu Bogusława Kaczyńskiego odbędzie się premiera Teatru Słowa działającego przy Bialskim Centrum Kultury. Spektakl będzie można obejrzeć dziś o godzinie 18:00 w sali widowiskowej przy ulicy Brzeskiej 41.
Wydarzenie organizowane jest w ramach 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego, którego organizatorami są: prezydent miasta Michał Litwiniuk, Bialskie Centrum Kultury oraz Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego.
Akcja spektaklu rozgrywa się wśród Słowian w X w. na terenach obecnej Białej Podlaskiej i okolic. Władyką Nadbużańskim, czyli wodzem z woli ojców jest Pratul. Jego stryjeczny brat Werchlisz zazdrości mu przywództwa i czeka okazji, aby przejąć miecz – symbol władzy. Na domiar złego syn Pratula, Nepel zostaje wysłany do Gniezna, gdyż stamtąd docierają niepokojące wieści o przyjęciu przez Mieszka nowej wiary. Wszyscy oczekują w napięciu powrotu Nepela i wieści o Gnieźnie, gdyż woleliby żyć w zgodzie z potężnym plemieniem Polan na czele którego stoi
👉 Autorem tekstów jest Jacek Daniluk. Sztukę wyreżyserowała Danuta Szaniawska. Przed publicznościa wystąpią:
Dariusz Bieliński- Nepel, Marzena Borkowska-Cieleśnica i Łęgowa, Edward Burta-Werchlisz, Tadeusz Humin- Teresp, Bożena Jaroszuk- Różycka-kapłanka III, Bożena Juchimiuk-kapłanka I, Leonard Kołpak-Pratul, Katarzyna Krajewska- Piasecka-Lica, Beata Parafiniuk-Malowa, Marcin Rojek- Serpel, Patrycja Rytel-Zaczopa, Danuta, Szaniawska-kapłanka II, Faustyna Wojdakowska-Derła.
Kostiumy do sztuki przygotowała Małgorzata Maciejewska, scenografię zaaranżował Adam Korszun. Za akustykę odpowiedzialny jest Marcin Kalicki.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: