Targowisko w centrum miasta do remontu. Co ze sprzedawcami?

Targowisko w centrum miasta do remontu. Co ze sprzedawcami?

BIAŁA PODLASKA Miasto przygotowuje się do rozpoczęcia długo wyczekiwanego remontu targowiska przy ul. Przechodniej, gdzie handluje się głównie owocami, warzywami i roślinami. Prace mają ruszyć niebawem i zakończyć się w przyszłym roku.

Przygotowania do modernizacji istniejącego targowiska przy ul. Przechodniej rozpoczęły się już w 2019 r. Ogłoszony został wtedy przetarg nieograniczony na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego.

– Umowa na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz ze wszystkim wymaganymi prawem zgodami i pozwoleniami została podpisana z Pracownią Architektoniczną A. Wasilkowska w Warszawie. W ramach przebudowy targowiska przy ul. Przechodniej wykonane zostaną zadaszenie miejsc handlowych oraz adaptacja budynku handlowego na potrzeby targowiska. Pracownia wykonała projekt koncepcyjny, który został uzgodniony z wojewódzkim konserwatorem zabytków, a następnie projekt wykonawczy, który obecnie został przedłożony z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę. Strony postępowania w wyznaczonym terminie mogły zapoznać się z zamierzeniem inwestycyjnym. Po uzyskaniu prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę, gmina miejska ogłosi przetarg – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik UM. (…)

Cały artykuł do przeczytania w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” lub w wersji elektronicznej na eprasa.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: