Tancerze zmierzyli się w bitwach

Tancerze zmierzyli się w bitwach

MIĘDZYRZEC PODLASKI W sobotę 16 marca Międzyrzec Podlaski był stolicą tańca nowoczesnego. W kinie Sława odbyła się Wschodnia Bitwa, w której zmierzyli się najlepsi b-boye – miłośnicy tańca breakdance z Polski i zagranicy.

Wschodnia Bitwa to zupełnie nowy projekt w tej części Polski. Choć konwencją odrobinę nawiązuje do organizowanej kilka lat temu w Międzyrzecu Podlaskim słynnej Bitwy o Parkiet.

– Około osiem lat temu odbyła się ostatnia edycja Bitwy o Parkiet. Teraz jest to wskrzeszane, ale jest to całkiem nowy projekt, na innych fundamentach. Organizują to inne osoby, mamy inne kategorie i nagrody rzeczowe. No i scena taneczna przez ten czas również się zmieniła. Cała kultura hip-hopowa się zmieniła. Tancerze przyjeżdżają z całej Polski i Europy. Na scenie zobaczymy tancerzy b-boy i b-girls, którzy potocznie kręcą się na głowie, tańcząc do muzyki przelewają swoje emocje na parkiet. I myślę, że jest to bardzo dobre widowisko nawet dla osób, które są laikami, nie rozumieją tego tańca – mówi Grzegorz "Yasuo" Żyluk, instruktor b-boyingu, który razem ze swoją ekipą Dziki Wschód zorganizowali taneczną imprezę.

Ma międzyrzeckiej scenie zaprezentowało się około 150 osób. Bitwy były podzielone na cztery kategorie wiekowe. Na parkiecie zmierzyli się i bardzo młodzi, zaledwie kilkuletni uczestnicy, i doświadczeni tancerze.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 13 od 26 marca

<<< Zobacz galerię  >>>

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: