Szpital wznawia odwiedziny

Szpital wznawia odwiedziny
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA Odwiedziny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym możliwe będą od 1 maja. Zakaz, który aktualne obowiązuje był związany z panującymi obostrzeniami w związku z pandemią COVID-19.

Czytelnicy od dawna informowali nas, że odwiedziny nie są możliwe i kiedy będą wznowione. – Mama mojej koleżanki była poważnie chora i rodzina nie mogła do niej wejść. Przecież sytuacja epidemiczna już jest dużo lepsza niż jeszcze zimą – mówiła nam czytelniczka Katarzyna.

Dowiadujemy się, że w związku z unormowaniem się sytuacji epidemicznej, szpital zdecydował się na wznowienie odwiedzin. Aby zachować bezpieczeństwo szpital ustalił pewne zasady, jakie mają obowiązywać odwiedzających.

– Odwiedziny odbywać się będą każdego dnia, tak jak to miało miejsce przed początkiem pandemii COVID-19. Każda osoba odwiedzająca powinna być zdrowa, bez objawów infekcji (gorączka, katar, kaszel, biegunka, itp.). Podczas pobytu na terenie szpitala obowiązuje zakrywanie nosa i ust maseczką, dezynfekcja rąk przed wejściem i po wyjściu z oddziału oraz pozostawienie nakrycia wierzchniego przed wejściem na oddział. Jednorazowo dopuszcza się obecność jednej osoby odwiedzającej na jednej sali chorych. Dzieci poniżej 12 roku życia nie mogą odwiedzać chorych. Nie dopuszcza się odwiedzin pacjentów Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego – wylicza Magdalena Us, rzecznik WSzS.

– Ponadto przypominam, że w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej istnieje możliwość uczestnictwa partnera w porodzie rodzinnym na każdym etapie porodu bez ograniczeń czasowych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego – dodaje rzecznik placówki.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: