Szachowe Grand Prix Terespola 2023

W niedzielę 22 października odbyło się Grand Prix Terespola 2023 w szachach szybkich. Na turniej tej królewskiej gry przybyło trzydziestu zawodników z regionu: Lublina, Sarnak, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Lachówki Małej, Kaliłowa oraz – najliczniejsza grupa – z Terespola.

Wydarzenie zostało otwarte pokazem gry na harmonijce w wykonaniu najstarszego terespolskiego szachisty Janusza Sałtrukiewicza (82 lata). Jego występ został nagrodzony brawami.

W całym turnieju zwyciężył Artur Oleszczuk z Lublina (kategoria open). Natomiast w poszczególnych kategoriach najlepsze wyniki uzyskali:

Bogdan Celiński z Białej Podlaskiej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Laureatom dodatkowo wręczono pamiątkowe medale. Zawodnikom czas rywalizacji umilał poczęstunek owocami, ciastkami i napojami.

Tradycyjnie wyróżniono najmłodszego i najstarszego zawodnika Grand Prix: 6-letniego Janka Gołębiowskiego (jest młodszy o tylko kilka miesięcy od Błażeja Bieleckiego) oraz 82-letniego Janusza Sałtrukiewicz, który nie opuszcza żadnego turnieju, co świadczy o jego ogromnym zamiłowaniu do szachów.

Turniej odbył się dzięki wsparciu Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Terespolu, Urzędu Miasta Terespol, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu oraz Klubu Szachowego MOK Debiut z Terespola.

Nieco wcześniej, bo w dniach 6-9 października br., zawodnicy z Klubu Szachowego w Terespolu: Wojtek Niedziółko, Karol Dajda, Krzysztof Gołębiowski i Sławomir Leszek uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Szachowym im. Bohaterów Akcji V2. Turniej odbył się w Sarnakach.

W swojej kategorii Karol Dajda zajął 5. miejsce, zdobywając czwartą kategorię szachową, a Wojtek Niedziółko zajął 10. miejsce i zdobył piątą kategorię szachową. Krzysztof Gołębiowski w swojej kategorii był 7.

Pobyt w Sarnakach był pełen różnych atrakcji historycznych i sportowych.

MCKSiR w Terespolu i Klub Szachowy MOK Debiut zapraszają na następne turnieje szachowe oraz zajęcia szachowe, które odbywają się w każdy wtorek w godzinach 17-19 w sali przy stadionie miejskim.