Swojak Miłosza Korycińskiego z Podlasia i ostre strzelanie Orląt Spomlek

Piłkarze Podlasia przegrali sobotni (28.01) sparing ze świdnicką Avią 0:1. Po raz pierwszy w okresie przygotowawczym wygrały za to radzyńskie Orlęta, gromiąc czwartoligową Stal Poniatowa 6:0.

Mecz bialczan z liderem czwartej grupy trzeciej ligi (po wycofaniu ŁKS Łagów) stał na wysokim poziomie, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy na sztucznej murawie rywalizowały, jak się wydaje, podstawowe jedenastki. Podlasie reprezentowali wtedy: Misztal, Arak, Kot, Kozłowski, Salak, Podstolak, Bahonko, Niewiarowski, Pigiel, Kosieradzki i Balicki. W drugiej połowie zagrali ponadto: Nojszewski, Sikora, Sweklej, Koryciński, Kurowski oraz pozyskany w ostatnich dniach z ŁKS Łagów liczący 190 cm wzrostu napastnik (do 2020 r. obrońca) Damian Lepiarz.

W dotychczasowej karierze liczący obecnie 28 lat wychowanek Wisły Kraków ma na swoim koncie 30 występów w Młodej Ekstraklasie (Wisła), 13 w I lidze (Puszcza Niepołomice), 98 w II lidze (Puszcza Niepołomice i Rozwój Katowice; 4 gole) oraz 116 w III lidze (Dalin Myślenice, Podhale Nowy Targ i ŁKS Łagów; 26 goli). Jedyny gol padł w 62. minucie, kiedy niefortunnie interweniował pod swoją bramką tylko co wprowadzony na boisko 17-letni Miłosz Koryciński.

Postrzelały sobie za to radzyńskie Orlęta, których zawodnicy na boisku w Lubartowie aż sześciokrotnie umieszczali piłkę w siatce bramki poniatowskiej Stali. Łupem bramkowym podzielili się: Adrian Duchnowski, Arkadiusz Maj, Igor Szczygieł, Ernest Skrzyński, Piotr Kuźma i Arkadiusz Korolczuk. W pierwszej połowie w barwach Orląt zagrali: Kołotyło, Szymala, Gabor, Duchnowski, Zając, Kamiński, Kobiałka, Rycaj, Szczygieł, Madembo i Maj, natomiast w drugiej: Maksymowicz, Siudaj, Chaliadka, Korolczuk, Wardziak, Sowisz, Skrzyński, Kuźma i trzech zawodników testowanych.

Nowym bramkarzem biało-zielonych został 21-letni Damian Maksymowicz, który jest wychowankiem Talentu Białystok, skąd trafił do młodzieżowych drużyn włoskiego SPAL Ferrara, gdzie przebywał aż cztery lata i w międzyczasie zadebiutował w oficjalnym meczu reprezentacji Polski U-16. Po powrocie do kraju mierzący 198 cm piłkarz reprezentował barwy KS Grabówka (podlaska IV liga) oraz w ubiegłym roku Olimpii Zambrów (1 mecz w III lidze).

Kolejne mecze kontrolne nasze drużyny zagrają w sobotę 4 lutego z czwartoligowcami. Podlasie podejmie o godz. 11 MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski, a Orlęta zagrają z Mazovią Mińsk Mazowiecki. (rl)