Światełko do nieba w geście solidarności

Światełko do nieba w geście solidarności
zdjęcia: UM Biała Podlaska

Na światełku do nieba zgromadził się tłum bialczan

Biała Podlaska solidaryzuje się z Gdańskiej oraz szefem WOŚP, który początkowo podjął decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy a potem wrócił na stanowisko.

Mieszkańcy miasta spontanicznie skrzyknęli się za pośrednictwem portalu internetowego i w niedzielny wieczór (20 stycznia) spotkali się na placu Wolności by zapalić symboliczne światełko do nieba.

Sporej grupie bialczan, którzy przybyli w geście solidarności towarzyszył prezydent miasta Michał Litwiniuk z żoną, szef sztabu WOŚP w Białej Podlaskiej Riad Haidar oraz przewodniczący Rady Miasta Bogusław Broniewicz.

Prezydent, który reprezentował miasto podczas uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł po tym jak ugodzono go nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- To dramatyczna i smutna uroczystość, ale też uroczystość, która przywraca nadzieję. Wrażenie jakie można było odnieść to tysiące ludzi zgromadzonych by pożegnać swojego prezydenta, to zrodzenie pewnego zobowiązania. Naszym obowiązkiem jest zlepić serce złamane podczas finału. Niech to tragiczne i niezrozumiałe wydarzenie, będzie przekute w dobro przeciwko hejtowi i nienawiści - powiedział w swoim wystąpieniu.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: