Superhity w kinie Merkury: 'Kung Fu Panda 4', 'Budda' oraz 'Godzilla i Kong'

Superhity w kinie Merkury: 'Kung Fu Panda 4', 'Budda' oraz 'Godzilla i Kong'

Od piątku 22 marca w kinie Merkury w Białej Podlaskiej premiery kolejnej odsłony familijnego superhitu „Kung Fu Panda 4” oraz polskiego dokumentu „Budda. Dzieciak ’98. Od soboty zobaczymy dramat historyczny „Strefa interesów”, a od czwartku – widowiskowy film akcji „Godzilla i Kong: Nowe imperium”.

Poza tym nadal można oglądać polski film familijny „Za duży na bajki 2” oraz fabularyzowany dokument „Powołany 2”.

 

„Kung Fu Panda 4” – USA; animowany/familijny/przygodowy; od 6 lat – dubbing.

Po trzech śmiertelnie niebezpiecznych przygodach, w których, dzięki swojej niezrównanej odwadze i szalonym umiejętnościom sztuk walki, pokonał światowej klasy złoczyńców, Po, Smoczy Wojownik, zostaje wezwany przez przeznaczenie, aby… dać sobie już spokój. A dokładniej, zostać duchowym przywódcą Doliny Spokoju.

Wiąże się z tym kilka oczywistych problemów. Po pierwsze, Po wie tyle samo o duchowym przywództwie, co o diecie paleo, a po drugie, musi szybko znaleźć i wyszkolić nowego Smoczego Wojownika, zanim będzie mógł objąć swoje nowe wysokie stanowisko.

Co gorsza, do gry wkracza nikczemna czarodziejka, Kameleona, maleńka, ale potężna jaszczurka, która pragnie przejąć Laskę Mądrości Po i za jej pomocą moce wszystkich złoczyńców z duchowego królestwa.

Po będzie więc potrzebował pomocy. Znajdzie ją u przebiegłej, bystrej złodziejki, lisicy Zhen. Ten komediowy duet będzie musiał współpracować, a Po odkryje, że bohaterów można znaleźć w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.

Reżyseria: Mike Mitchell.

 

„Budda. Dzieciak ’98” – Polska; dokument; od 13 lat.

W 2024 roku przekazał na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 100 000 zł, rozdał swoim fanom pieniądze i markowe samochody, podarował skrzynię pieniędzy dla Domu Dziecka, pomaga zwierzętom a jego wielbicieli można liczyć w milionach. Pełna emocji oraz luksusowych perełek motoryzacji przejażdżka przez życiowe trudności i osiągnięcia jednego z najpopularniejszych polskich influencerów: Kamila Labuddy znanego publiczności internetu pod pseudonimem „Budda”. Film w reżyserii Krystiana Kuczkowskiego – współtwórcy hitu „Ania” opowiadającego o życiu znanej aktorki Ani Przybylskiej, który zobaczyło w kinach ponad 600 000 widzów. Jednym z koproducentów jest firma Platige Image, odpowiedzialna m.in. za pracę przy serialu Netflixa „Wiedźmin”.

Kamil Labudda pochodzi z Krakowa, gdzie przeżył trudne dzieciństwo: ojciec był alkoholikiem, a w dniu 18. urodzin matka wyrzuciła go z domu. Został bez dachu nad głową, ale uratowała go miłość jego dziewczyny, z którą kochają się aż do dziś. Te zdarzenia z młodości sprawiły, że w ciągu zaledwie kilku lat został multimilionerem i idolem polskich nastolatków. Każde z jego kont na Instagramie i Youtube śledzi ponad 2 miliony osób. Swoje filmy, w których jeździ imponującymi sportowymi samochodami, kręci z wykorzystaniem nowoczesnych kamer i dronów. Po najlepsze ujęcia nie zawahał się pojechać nawet do Czarnobyla. Oto historia jego życia, w której zdradza przepis na sukces w intrenecie. To niezwykle inspirująca, uniwersalna opowieść o sile charakteru i determinacji w spełnianiu marzeń.

Reżyseria: Krystian Kuczkowski, Budda.

Obsada: Budda, Krzysztof Hołowczyc, Wojciech Gola.

 

„Strefa interesów” – Wielka Brytania, Polska, USA; dramat/historyczny; od 15 lat – napisy.

W „Strefie interesów” brytyjski reżyser Jonathan Glazer przygląda się domowej idylli w czasach nazistowskich Niemiec. Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwig (Sandra Hüller) oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

„Strefa interesów” to porażające studium banalności zła, w którym nigdy nie jesteśmy świadkami ludobójstwa ani obozowej rzeczywistości. Wszystko, co brutalne, od czego chce się odwrócić wzrok, zostaje wypchnięte poza dom Rudolfa i Hedwig, hermetycznie zamknięte poza ich codziennym życiem. Rodzinną sielankę tylko od czasu do czasu zakłóca dym z pobliskich kominów obozu. Czy można urządzić sobie sterylny raj w cieniu cudzego piekła, tak aby jego ślady nie przeniknęły do świadomości i sumienia?

Film Jonathana Glazera, twórcy „Under the Skin” oraz kultowych teledysków Massive Attack i Radiohead, jest polską koprodukcją, za którą – po stronie polskiej – odpowiadała Ewa Puszczyńska, producentka „Idy” i „Zimnej wojny”. „Strefa interesów” to wybitna, w całości zrealizowana w Polsce, nowatorska reinterpretacja kina Zagłady, nagrodzona Grand Prix na festiwalu w Cannes oraz nominowana do Oscara w 5 kategoriach, w tym dla Najlepszego Filmu. Za muzykę odpowiada Mica Levi, a autorem zdjęć jest nominowany do Oscara Łukasz Żal („Zimna wojna”, „Ida”). To głęboko wstrząsające, otwierające oczy dzieło, które wychodzi poza ramy filmu – i przejdzie do historii kina.

Reżyseria: Jonathan Glazer.

Obsada: Christian Friedel, Sandra Hüller, Freya Kreutzkam, Ralph Herforth, Max Beck, Daniel Holzberg.

 

„Godzilla i Kong: Nowe imperium” – USA; akcja/sci-fi/przygodowy; od 13 lat – dubbing.

Walka gigantów trwa! Potężny Kong i przeraźliwy Godzilla są zmuszeni stawić czoło kolosalnemu, nieodkrytemu zagrożeniu, kryjącemu się w naszym świecie. Stawia ono pod znakiem zapytania istnienie potworów… oraz nasze.

„Godzilla i Kong: Nowe imperium” dokładniej zgłębia historię tych tytanów oraz ich początki, jak również tajemnice Wyspy Czaszki i nie tylko. Jednocześnie ukazuje mityczną batalię, która przyczyniła się do powstania tych niezwykłych istot i związania ich losu z ludzkością już na zawsze.

Reżyseria: Adam Wingard.

Obsada: Rebecca Hall, Brian Tyree Henry, Dan Stevens, Kaylee Hottle, Alex Ferns, Fala Chen.

 

„Za duży na bajki 2” – Polska; familijny; od 7 lat.

Ulubione gamingowe trio powraca! Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji.

Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem, prawdę o zniknięciu chłopców.

Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja? Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca?

Reżyseria: Kristoffer Rus.

Obsada: Maciej Karaś, Amelia Fijałkowska, Patryk Siemek, Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Paweł Domagała.

 

„Powołany 2” – Polska; dokument fabularyzowany; od 12 lat.

Utalentowany plastycznie Arek doznaje miłosnego zawodu. Wyładowując złość, niszczy ogrodzenie przypadkowego domu. Na jego nieszczęście świadkiem wydarzenia jest ksiądz, który przyjaźni się z właścicielem posesji. Duchowny proponuje Arkowi, że sprawa rozejdzie się po kościach pod warunkiem, że chłopak pomoże w odmalowaniu zniszczonego kościoła.

Stara świątynia wkrótce staje się schronieniem dla znajomych Arka, którym grozi poważne niebezpieczeństwo. Ksiądz, widząc problemy, z jakimi mierzą się jego niespodziewani goście, opowiada im cztery inspirujące, prawdziwe, a do tego szalenie spektakularne historie…

„Powołany 2” to kontynuacja internetowego hitu, który stał się fenomenem w sieci i dotarł do milionów widzów na całym świecie. Tym razem powraca na wielkim ekranie w gwiazdorskiej obsadzie.

Reżyseria: Jan Sobierajski.

Obsada: Jakub Dmochowski, Alicja Ostolska, Patryk Cebulski, Patryk Smarski, Wiktoria Gąsiewska, Anna Nieciąg.

 


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy