Strażacy OSP z nowymi samochodami

Strażacy OSP z nowymi samochodami

GMINA BIAŁA PODLASKA Na początku lipca dwie jednostki OSP z bialskiej gminy otrzymały promesę na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Podczas sesji Rady Gminy Biała Podlaska 31 lipca wójt Wiesław Panasiuk poinformował o zakończonych przetargach na zakup pojazdów i poprosił radnych o dołożenie brakującej kwoty.

Samochody mają trafić do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej ze Swór i Sławacinka Starego. Kwota dofinansowania wynosi 560 tys. zł. Gmina miała dołożyć ze swojego budżetu 200 tys. zł, jednak po przetargach okazało się, że potrzeba 88 tys. zł więcej.

– Otrzymaliśmy promesy na 560 tys. zł i w umowie wyraźnie było napisane, że gmina musi dorzucić 200 tys. zł. Taką kwotę zadeklarowaliśmy, ale dzisiaj jesteśmy już po przetargu na te dwa samochody i okazało się, że do tych 200 tysięcy trzeba dorzucić parę groszy. Do pierwszego przetargu, na pojazd dla Sławacinka Starego, zgłosiła się firma Renault. Samochód miał pierwotnie kosztować 760 tys. zł, ale po przetargu będzie kosztował o 55 tys. zł więcej, czyli 815 tys. zł. Drugi przetarg odbył się następnego dnia. Zgłosiła się ta sama firma i tutaj kwota też jest wyższa, o 33 tys. zł. Zastanawialiśmy się, o co chodzi, czemu kwoty są inne, ale po prostu w specyfikacji zapisane było jedno urządzenie mniej – poinformował radnych gminy Biała Podlaska wójt Wiesław Panasiuk.

I zwrócił się do rady o dołożenie brakującej sumy. – Chcę tylko podkreślić, że nowe samochody będziemy mieli w cenie zakupu samochodów używanych, bo wykładamy tylko 250 tys. zł, a tyle kosztuje samochód używany – dodał wójt. Radni bez problemu przegłosowali wsparcie zakupu wozów strażackich. Nowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze mają trafić do jednostek OSP jeszcze w tym roku.

Justyna Madan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy