Stracili dorobek życia, proszą o pomoc

Stracili dorobek życia, proszą o pomoc

GMINA ŁOMAZY W nocy z 18 na 19 lipca w Szymanowie doszło do tragedii. Pożar, który wybuchł tamtej nocy, strawił cały drewniany dom. Na szczęście domownikom nic się nie stało, ale stracili cały dorobek swojego życia. Teraz proszą o pomoc i wsparcie na odbudowanie domu.

Straty z pożaru oszacowano na 100 tys. zł. Policja ustala przyczyny, nie wiadomo, jak doszło do zaprószenia ognia. Tamtej nocy w domu przebywało sześć osób: dwójka domowników i czworo gości. Udało się wynieść część wyposażenia, ale dom spalił się doszczętnie. Aktualnie poszkodowani z Szymanowa przebywają u swojej rodziny.

– Trudno nam jest pisać i prosić o pomoc w takiej sytuacji. Ale niestety nie pozostało nam nic innego. Nie sądziliśmy, że dotknie nas taka tragedia. W nocy z soboty na niedzielę 19 lipca, około trzeciej godziny nad ranem, w naszym domu w Szymanowie doszło do pożaru, który sprawił, że nasze życie w jednej chwili zamieniło się w koszmar i zostaliśmy pozbawieni dachu nad głową – piszą poszkodowani. – Prawdopodobnie nastąpiło zwarcie instalacji elektrycznej. Razem z rodziną, która przyjechała do nas na wakacje, udało nam się szczęśliwie uratować. Budynek jednak spłonął doszczętnie, a jego odbudowa jest dla nas wydatkiem ponad nasze możliwości finansowe. Pieniądze zebrane podczas zbiórki potrzebne są na odbudowanie domu, abyśmy mogli na nowo w nim zamieszkać. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe w tej tragicznej dla nas sytuacji. Z całego serca niezmiernie dziękujemy wszystkim za pomoc.

Pieniądze można wpłacać poprzez portal Zrzutka.pl – Pomoc w odbudowie domu https://zrzutka.pl/x5y4sc. Pogorzelcy potrzebują na tym etapie 10 tys. zł. Liczy się zatem każda złotówka, która pomoże odbudować im stracony dom.

Justyna Madan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: