Solidarni z Ukrainą w Terespolu

Solidarni z Ukrainą w Terespolu

TERESPOL W piątek 25 marca w restauracji Galeria Smaków w Terespolu odbył się koncert muzyczno-multimedialny ,,Solidarni z Ukrainą”. Podczas imprezy prowadzona była zbiórka pieniężna na rzecz Ukrainy. Uzyskana kwota – 1745 zł plus srebrny pierścionek zostaną przekazane na zakup środków medycznych dla Rejonu Łuckiego.

Podczas koncertu wystąpili: Maleńczuk Trio, wokalistki Justyna Maleńczuk oraz Magda Badalska przy akompaniamencie Piotra Omelaniuka. Wydarzenie poprowadził jego scenarzysta i reżyser Krzysztof Badalaski, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol a techniczne przygotował całość Tomasz Oleszczuk z FreeSound.

W oryginalnych aranżacjach zabrzmiały m.in. takie klasyki jak ,,Nadzieja” zespołu Hey, ,,Sen o Victorii” zespołu Dżem, ,,Świecie Nasz” Marka Grechuty czy ,,Dziwny jest ten Świat” i ,,Sen o Warszawie” Czesława Niemena. Światełko pokoju podczas koncertu wniosły Weronika Boroszuk z Ukrainy i Małgosia Wasiluk z Terespola.

Wydarzenia swoją obecnością wsparli przybyli goście m.in.: Małgorzata Bogusz, dyrektor delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej, Janusz Skólimowski wicestarosta bialski oraz burmistrz miasta Terespol Jacek Danieluk, radni miejscy i powiatowi.

Przedstawiciele SRGMT na ręce burmistrza przekazali do Łucka pled z włóczki w barwach ukraińskich, wykonany własnoręcznie przez wiceprezes Katarzynę Fasiczkę a także kubki grafiką ,,Solidarni z Ukrainą”. W takcie koncertu Bogusław Zdradziński opowiedział publiczności kilka historii, które usłyszał od naocznych świadków wojny, wożąc własnym transportem pomoc humanitarną na tereny graniczne z Ukrainą.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol oraz partnerzy: Urząd Miasta Terespol, Rada Miasta Terespol i Miejski Ośrodek Kultury składają serdeczne podziękowania mieszkańcom Terespola za obecność i ofiarowane pieniądze, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Koncertu.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: