Siatkarki ze Świdnika górą, bialczanki tuż za nimi

W miniony weekend 10-12 lutego odbył się Turniej finałowy o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego Kadetek. Finał zorganizowano w hali Zespołu Szkół przy ul. Zygmunta Augusta 2 w Białej Podlaskiej.

I miejsce zdobyły siatkarki z MKS Avia Świdnik, II – SKS Szóstka Biała Podlaska, III – UKS Jagiellończyk, a IV – TPS Lublin.

Wręczone zostały także wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek, a odebrały je: Zuzanna Bachanek, Julia Dzierba, Dominika Adamczyk oraz Karolina Roman. MVP turnieju została Martyna Bielak.

Mecze dostarczyły oglądającym wiele emocji, szczególnie derby SKS Szóstka z UKS Jagiellończyk, gdzie walka była wyrównana i trwała do końca meczu.

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka oraz marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.