Ruszyła kolejna edycja budżetu obywatelskiego

Ruszyła kolejna edycja budżetu obywatelskiego
fot. Monika Pawluk

Podczas podsumowania BO w ubiegłym roku, statuetkę odebrał m.in. ks. dziekan Andrzej Biernat za zwycięski projekt "Ulica Długa bez mandatów"

BIAŁA PODLASKA Można już składać wnioski w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Na inwestycje zaproponowane przez mieszkańców miasto przeznacza w tym roku ponad 2 mln zł.

Przyjmowanie wniosków rozpoczęło się 17 maja i potrwa do 11 czerwca. Ocena złożonych propozycji potrwa do 19 lipca, a dzień później zostanie opublikowana lista zwycięskich projektów. Na odwołanie będzie czas do 27 lipca. Ostateczna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania zostanie ogłoszona 23 sierpnia. Potem będzie głosowanie: od 26 sierpnia do 6 września na kartach papierowych, a od 26 sierpnia do 10 września – internetowo. Ogłoszenie wyników odbędzie się najpóźniej 4 października. Więcej informacji na stronie internetowej www.bo.bialapodlaska.pl.

To już szósta edycja budżetu obywatelskiego. Do tej pory dzięki inicjatywom mieszańców wykonano m.in. chodniki, place zabaw, drogi i miejsca do rekreacji na wszystkich osiedlach Białej Podlaskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy