Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA Ponad 2 miliony złotych przeznaczy Biała Podlaska na inwestycje w ramach rozpoczętej właśnie kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą składać projekty do 3 sierpnia.

– Nie zwalniamy tempa w naszej społecznej aktywności, będziemy po raz kolejny mieli okazję wykazać się naszym obywatelskim podejściem w nowej edycji Budżetu Obywatelskiego. Czekamy do 3 sierpnia na pomysły mieszkańców. Pozwala to na wspólne decydowanie o inwestycjach z części budżetu miasta na kolejny rok – podkreśla prezydent Michał Litwiniuk.

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego przyjmowane są od 21 lipca. Od 4 do 10 sierpnia będzie trwała ich ocena, a już 11 sierpnia opublikowana zostanie lista zakwalifikowanych projektów. Od 12 do 19 sierpnia będzie prowadzona procedura odwoławcza, a głosowanie nad ostatecznie wybranymi projektami odbędzie się w dniach od 26 sierpnia do 6 września (głosowanie na kartach papierowych) i od 26 sierpnia do 10 września (za pośrednictwem internetu). Wyniki zostaną ogłoszone do 4 października. Szczegółowe informacje o tym, jak napisać projekt, znajdziemy na stronie www.bo.bialapodlaska.pl.

W poprzednim roku w głosowaniu wygrał m.in. projekt dotyczące budowy parku linowego „Pod Dębami” wraz z zestawem modułowych trampolin przy ulicach Łukaszyńskiej i Kąpielowej. Został już rozstrzygnięty przetarg na wykonanie tej inwestycji. Drugi zwycięski projekt zakłada utworzenie centrum lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 9 (cz. I) przy ul. Zygmunta Augusta 2. Z pieniędzy BO powstanie też chodnik przy ul. Sosnowej (od ul. Długiej do Wyzwolenia). Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na tę inwestycję. Projekt pod nazwą „Pies i kot w mieście – wspólna sprawa” jest już w fazie realizacji, obecnie można składać wnioski na wykonanie sterylizacji i chipowania. Wśród zwycięskich znalazł się również projektów zagospodarowania terenu zielonego przy ul. Bieńkowskiego. „Fit-park zdrowia” jest na etapie projektowania i uzgodnień konserwatorskich.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: