Ruszają prace w gminnych świetlicach

Ruszają prace w gminnych świetlicach

GMINA BIAŁA PODLASKA W tegorocznym budżecie bialskiej gminy niemal 1 mln zł przeznaczono na fundusz sołecki. Pieniądze zostały podzielone na 41 sołectw. Poza remontami dróg, spora część tej kwoty zostanie przeznaczona na remonty czy modernizacje świetlic w ośmiu miejscowościach.

Całkowity koszt remontu czy modernizacji ośmiu świetlic gminnych to 1 mln zł, ale aż 75 proc. tej kwoty pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego, a konkretnie z funduszy Unii Europejskiej. Udział własny gminy pochodzi z części funduszu sołeckiego, który w tym roku wynosi dokładnie 945 308 zł. Wyłoniono już wykonawców prac, które mają ruszyć niebawem.

W świetlicy wiejskiej w Sycynie chodzi o dostosowanie pomieszczenia i wykonanie sanitariatów. W Cełujkach zostanie zakupione wyposażenie, w Ciciborze Małym dofinansowanie pozwoli na kontynuację remontu, w Dokudowie II zaplanowano remont łazienek. Największą inwestycją będzie remont i modernizacja zaplecza socjalnego świetlicy w Grabanowie. Ponadto w Porosiukach zostanie wyremontowana kuchnia i łazienka, w Styrzyńcu w tym roku zaplanowano remont i wykończenie wnętrz, a w Krzymowskiem wykonana zostanie modernizacja. (…)

Cały artykuł przeczytać można w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 7 na: eprasa.pl

Justyna Madan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: