Rusza modernizacja bialskiego stadionu

Rusza modernizacja bialskiego stadionu

BIAŁA PODLASKA Aż 44 lata czekał miejski stadion na decyzję o gruntownej modernizacji. Obecny kształt zawdzięcza bowiem wojewódzkim dożynkom w 1974 r. i później przez lata był najpiękniejszym w regionie. Z czasem dokonano na nim jedynie wymiany drewnianych ławek, montażu plastikowych krzesełek w dwóch sektorach czy też budowy tzw. klatki dla kibiców gości, bez której piłkarze Podlasia nie mogliby rozgrywać ligowych meczów. W efekcie, jako całość, popadał w ruinę.

Umowę ze spółką S-Sport, która wygrała przetarg i była m.in. podwykonawcą przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie oraz na EURO 2012 we Wrocławiu, prezydent Dariusz Stefaniuk podpisał w środę 6 czerwca. Dzień później, w obecności dziennikarzy, stadionowy obszar został przez katowicką firmę oficjalnie przejęty. W jej imieniu protokół podpisał dyrektor Artur Tabiszewski. Prace budowlane mają ruszyć już w tym tygodniu, a ich zakończenie przewidywane jest w czwartym kwartale przyszłego roku.

– To największa w ostatnich latach miejska inwestycja, na dodatek długo oczekiwana przez mieszkańców – powiedział prezydent Stefaniuk tuż przed złożeniem podpisu. – Odbyły się dwa przetargi, zabezpieczenie finansów trwało dość długo, ale projekt jest tak duży, że nie dało się tego procesu przyspieszyć. Przypomnę, że koszt modernizacji wynosi 40 mln zł, z czego 10 mln miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu. W tym roku inwestycja pochłonie 14 mln zł, głównie na prace rozbiórkowe.

Więcej o nich dopowiedział Artur Tabiszewski. – W pierwszej kolejności wykonamy parking przed boiskiem treningowym, następnie rozbierzemy znajdujące się za wschodnią trybuną budynki, samą trybunę, po czym rozpoczniemy prace konstrukcyjne żelbetowe i kolejne zgodnie z harmonogramem. W początkowym etapie zechcemy wykorzystać potencjał firm miejscowych, ale główne elementy konstrukcyjne wykonają sprawdzone przez nas firmy, ponieważ realizujemy sporo obiektów, przez co mamy dobre oferty na wyposażenie specjalistyczne. Pracować będziemy na bazie dotychczasowych doświadczeń, choćby z aktualnie prowadzonej przebudowy stadionu Polonii Bytom – zaakcentował dyrektor.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Podlasiaka nr 14 od 12 czerwca

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy