Rusza budżet obywatelski

Rusza budżet obywatelski

BIAŁA PODLASKA Rozpoczyna się kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mają czas do 25 czerwca na złożenie projektów. Poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem. Jak będzie tym razem?

Kto może złożyć projekt do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego? Może to być mieszkaniec miasta, zameldowany w Białej Podlaskiej lub wpisany na listę wyborców. Mieszkańcy miasta niezameldowani w tym mieście lub niewpisani na listę wyborców mogą wziąć udział w BO poprzez złożenie oświadczenia o zamieszkaniu. Projekt należy złożyć na specjalnym formularzu w Urzędzie Miasta przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego 3, w pok. nr 229.

Dla ważności zgłoszenia, konieczne jest poparcie projektu przez mieszkańców danego obszaru w liczbie nie mniejszej niż: w obszarze pierwszym – 6 mieszkańców, w obszarze drugim – 13 mieszkańców, w obszarze trzecim – 8 mieszkańców, w obszarze czwartym – 1 mieszkaniec, w obszarze piątym – 15 mieszkańców, w obszarze szóstym – 3 mieszkańców, w obszarze siódmym – 8 mieszkańców.

Informacje szczegółowe na temat budżetu obywatelskiego znajdują się na stronie internetowej www.bo.bialapodlaska.pl.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: