Rozpoczyna się remont Podmiejskiej. Jak będzie przebiegał ruch?

Rozpoczyna się remont Podmiejskiej. Jak będzie przebiegał ruch?
fot. UM Biała Podlaska
BIAŁA PODLASKA W związku z Budową ulicy Podmiejskiej w Białej Podlaskiej wraz z budową i przebudową sieci uzbrojenia terenu od jutra (3 sierpnia) zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, polegająca na wyłączeniu z ruchu drogowego odcinka ulicy Podmiejskiej od ul. Fedorowicz do ul. Kasztanowej (zgodnie z załączonym schematem).

Wprowadzona organizacja ruchu podzielona została na etapy w taki sposób, aby zapewniony został dojazd do Niepublicznej Szkoły im. Janusza Korczaka.

O rozpoczęciu prac miasto poinformowało 6 lipca miasto podczas konferencji prasowej zorganizowanej przy ul. Podmiejskiej. – Powstanie droga o długości niespełna kilometra, z sześciometrowym pasem jezdniowym dwukierunkowym, z chodnikiem o szerokości od dwóch do trzech metrów po stronie południowej, z ciągiem pieszo-rowerowym po stronie północnej i rondem na skrzyżowaniu z ul. Żeromskiego oraz zatoką autobusową przy ul. Francuskiej – zapowiedział Michał Litwiniuk. Podkreślił, że inwestycja ta jest jedną z najbardziej pilnych dla rozwoju infrastruktury miasta.

Podczas konferencji prezydent przypomniał też, że przebudowę ul. Podmiejskiej na jego wniosek radni przesunęli z ubiegłego roku na ten rok. Powodem była konieczność poniesienia wydatków w związku z pandemią koronawirsua (zwolnienie przedsiębiorców z podatku).

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: