Rowerowa Rywalizacja Miast rusza w czerwcu!

Rowerowa Rywalizacja Miast rusza w czerwcu!
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Rowerowa Rywalizacja Miast rozpocznie się w czerwcu, obecnie trwa trening, gdzie można sprawdzić swoją kondycję i przygotować do właściwej rywalizacji. Instalując aplikację „Aktywne miasta” można włączyć się do zabawy i wspólnie powalczyć o jak najlepszy wynik dla Białej.

Już dwukrotnie Biała Podlaska zajęła 2 miejsce w Rowerowej Rywalizacji Miast. W ubiegłym roku, tak jak i w tym, rywalizacja toczyła się w czerwcu. To właśnie wtedy, dzięki zaangażowaniu licznych grup rowerowych, uczniów bialskich szkół, pracowników miejskich stowarzyszeń, instytucji i firm, Biała Podlaska wywalczyła drugie miejsce w Polsce, ustępując jedynie Nowej Soli. W bialskim amfiteatrze podsumowano wtedy rywalizację organizując przy tym rodzinne spotkanie rowerowe. Spotkaniu towarzyszyła projekcja filmu na temat Rowerowej Rywalizacji Miast w Białej Podlaskiej oraz filmu dokumentalnego „Why we cykle”.

W zabawę włączyło się wiele miejskich środowisk, w tym uczniowie i nauczyciele miejskich szkół, przedstawiciele firm, instytucji oraz miejskich spółek. Świetnie wypadły, jak w ubiegłym roku, kluby rowerowe i sportowe funkcjonujące w mieście. Także reprezentacja naszego tygodnika wykręciła dla miasta kilkaset kilometrów.

Czy tak będzie i tym razem? Już teraz, w ramach treningu bialczanie przejechali 164695,85 km, a w „kręcenie” włącza się 55 grup rowerowych, w tym chociażby przedstawiciele bialskich szkół, uczelni oraz firm.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: