Rodziny zastępcze potrzebne od zaraz

Rodziny zastępcze potrzebne od zaraz

BIAŁA PODLASKA Miasto rozpoczyna akcję promocyjną rodzicielstwa zastępczego. – Celem jest pomoc w znalezieniu dzieciom nowego domu. Tym dzieciom, którym los odebrał możliwość znalezienia się w życzliwym, rodzinnym środowisku – mówi bialski prezydent Michał Litwiniuk.

Kampanię zainaugurowano 9 marca. Powstały spoty promocyjne, reklama będzie umieszczona w autobusach MZK oraz w mediach. Chodzi o dotarcie do jak największej liczby mieszkańców i pokazania, czym jest bycie rodziną zastępczą oraz w jaki sposób one funkcjonują.

– Wszyscy wiemy, jak wielką rolę w życiu dzieci odgrywa rodzina. Ubolewamy nad tym, że nie każde dziecko ma możliwość skorzystania w domowym środowisku ze wsparcia, jakie ona daje. Znamy skalę potrzeb w tym zakresie i są one zawsze większe niż nasze możliwości optymalnego świadczenia pomocy – zwrócił uwagę prezydent Michał Litwiniuk.

Stąd wspólny pomysł miasta oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Obecnie 25 dzieci z Białej Podlaskiej przebywa w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, są to dzieci powyżej 10. roku życia. Młodsze powinny – jak mówi ustawa – trafiać do rodzin zastępczych. I tu zaczyna się problem, bo chętnych, by zostać rodziną zastępczą, jest wciąż zbyt mało.

Cały artykuł przeczytać można w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 11 na: eprasa.pl

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: