Rewolucja w Podlasiu!

Rewolucja w Podlasiu!
fot. Roman Laszuk

Nowy zarząd Podlasia (od lewej): Sławomir Wołczyk, Tomasz Buraczewski i Kamil Bartoszuk

SPORT  W czwartkowy wieczór podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia doszło do zmiany zarządu w MKS Podlasie Biała Podlaska. Rozpoczęcie obrad poprzedziła ostra dyskusja między dotychczasowym prezesem Karolem Filipkiem i wiceprezesem Ernestem Jaroszkiem z członkami klubu (sporą część, aż trzynastu z osiemnastu, jacy wnioskowali o Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, wykreślono przed zebraniem z listy, a pojawiło się wielu nowych), zawodnikami trzecioligowej drużyny, licznie przybyłymi kibicami oraz sponsorami.

W efekcie Walne rozpoczęło się nie o godz. 16 a dopiero o 19:10, by udział w nim mogło wziąć ponad trzydzieści nowych członków, w międzyczasie dopisanych do listy. Wcześniej dotychczasowy zarząd ogłosił, że poda się do dymisji.

W składzie nowego zarządu znaleźli się, wybrani jednogłośnie (nowi członkowie z listy uprawnionych do głosowania przez stary zarząd opuścili salę, podobnie jak prezes i wiceprezes): Tomasz Buraczewski, Kamil Bartoszuk i Sławomir Wołczyk. Pierwszy z nich został prezesem, a drugi wiceprezesem. Dzień wcześniej Buraczewski, podczas Walnego Zebrania w Akademii Piłkarskiej TOP-54, zrezygnował z pełnionej w niej funkcji prezesa (zastąpił go Dariusz Magier). Głównym zadaniem nowego zarządu (jak zapowiedziano – tymczasowego) ma być utrzymanie Podlasia w trzeciej lidze oraz przeprowadzenie procedury połączeniowej Podlasia z AP TOP-54.

Więcej o burzliwym wieczorze na parterze obiektu przy ul. Piłsudskiego 38 napiszemy w najbliższym wydaniu „Podlasianina”, które ukaże się 18 stycznia.

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: