Remontuj z Podlasianinem. Sztukateria elewacyjna na wiosnę!

Remontuj z Podlasianinem. Sztukateria elewacyjna na wiosnę!

KONKURS Już za tydzień startujemy z nowym konkursem. Tym razem naszym partnerem będzie firma Ornatum ze Styrzyńca.

To sprawdzona marka na mapie regionu, która na swoje wyroby: listwy elewacyjne, gzymsy elewacyjne, kolumny, narożniki i inne produkty udziela aż 30 lat gwarancji. Tajemnica tej wspaniałej jakości tkwi w technologii produkcji, która nawet jeśli jest nieco bardziej kosztowna, to jednak w ostatecznym rozrachunku jest najbardziej opłacalna dla inwestora.

Wbrew pozorom sztukaterie elewacyjne jako elementy o dużym potencjale dekoracyjnym wcale nie są zarezerwowane jedynie dla stylu willowego czy dworkowego, choć to właśnie tu najczęściej widujemy ozdobne bonie, pilastry, kolumny czy listwy elewacyjne. Tego typu elementy coraz chętniej wykorzystywane są też w bardziej nowoczesnych aranżacjach, w których stanowią dyskretne, ale bardzo istotne zwieńczenie całości – może to być np. prosty gzyms nad oknem, dodający charakteru i przełamujący surowość architektury subtelnym, ozdobnym akcentem. Sztukateria elewacyjna ma też funkcję praktyczną. Na przykład gzymsy elewacyjne są nie tylko dekoracją, ale także zabezpieczają elewację przed powstawaniem nieestetycznych zacieków.

Co istotne, sztukateria elewacyjna w każdej sytuacji, niezależnie od tego, jaki styl architektoniczny dominuje i jaka jest jej podstawowa rola, musi być trwała i solidna. Odpadające, kruszące się czy ulegające przebarwieniom listwy elewacyjne lub gzymsy elewacyjne będą przecież szpecić, zamiast zdobić. Na co więc zwrócić uwagę wybierając dostawcę? Przede wszystkim na technologię produkcji, bo to ona decyduje o tym, na ile trwałe będą wyroby, które zdecydujemy się zamontować.

W firmie Ornatum wszystkie produkty: gzymsy elewacyjne, pilastry, opaski, kolumny, narożniki, zworniki, listwy elewacyjne, wsporniki, bonie, pilastry powstają ze styropianu typu EPS 200, który stanowi rdzeń. Dookoła pokryty jest siatką z włókna szklanego, materiału szeroko stosowanego i cenionego w budownictwie z uwagi na wysoką trwałość. Następnie każdy z elementów pokrywany jest ciśnieniowo dwiema warstwami mrozo- i wodoodpornego polibetonitu.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ornatum.pl. Siedziba Ornatum mieści się przy ul. Podleśnej 10 w Styrzyńcu. Kontakt pod nr. tel. 786 282 617.

Za tydzień rozpoczynamy konkurs wraz z Ornatum, w którym można będzie wygrać produkty tej firmy. Dla zwycięzców mamy 3 vouchery o wartości 1999 zł.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: