Ranking Perspektyw: PSW z pierwszego miejsca na drugie

Ranking Perspektyw: PSW z pierwszego miejsca na drugie
fot. archiwum

Ranking Perspektyw: PSW z pierwszego miejsca na drugie

Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej zanotowała drugą lokatę w kategorii szkół zawodowych rankingu Perspektyw. To spory sukces, jednak, co warto dodać, pogorszenie wyniku z ubiegłego roku, kiedy to uczelnia zwyciężyła.

 

Ranking opublikowano przez Perspektywy 12 czerwca przed południem. Państwowa Szkoła Wyższa, zdobywając 91,2 punkty w tegorocznym zestawieniu ustąpiła miejsca Akademii św. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (100 punktów). Uczelnia ta w ubiegłorocznym zestawieniu zajęła drugie miejsce. Podium zamyka Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu.

Ranking Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych uwzględnia wszystkie uczelnie zawodowe w Polsce. 100 punktów oznacza wynik najlepszy w ramach danego wskaźnika. Pozostałe wyniki są wartościami względnymi odniesionymi do najlepszego wyniku w danym wskaźniku. Brane są pod uwagę takie kwestie jak prestiż, umiędzynarodowienie uczelni, warunki kształcenia i innowacyjność. PSW w Białej Podlaskiej już trzy razy (2016, 2017, 2018 r.) zajmowała pierwsze miejsce w rankingu w kategorii państwowych wyższych szkół zawodowych.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: