Przyjmujemy rekomendacje do Nagrody Biznesowej BPIG

Przyjmujemy rekomendacje do Nagrody Biznesowej BPIG

Z Jarosławem Łepeckim, przewodniczącym kapituły Nagrody Biznesowej Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej, rozmawia Roman Laszuk.

Przed nami dziewiąta edycja Nagrody Biznesowej Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej pod patronatem marszałka województwa lubelskiego. Nagrody, która pojawiła się trzy lata po tym, jak wydawca „Słowa Podlasia” zrezygnował z wręczania prestiżowego przez wiele lat Wawrzynu Podlasia. W związku z tym, że był pan jej pomysłodawcą, proszę powiedzieć, czym pan się kierował w 2013 r.

– Pomysł wpisywał się w statutowe cele działalności naszej Izby, której przedstawiciele wchodzili w skład kapituły Wawrzynu Podlasia. Tak jak panu, czyli pomysłodawcy Wawrzynu, tak też Izbie zawsze zależało i zależy na promocji lokalnego biznesu i przedsiębiorczości. Gdy Wawrzyn przestał istnieć, powstała pustka, którą postanowiłem w imieniu Izby zapełnić. Zawnioskowałem to na posiedzeniu Rady Izby, a ta pomysł przyjęła. Do współpracy zaprosiliśmy prezydenta Białej Podlaskiej oraz starostę bialskiego, a więc gospodarzy terenu, na którym działa większość stowarzyszonych w Izbie firm. Z pozytywnym odzewem spotkała się też prośba skierowana do naszego regionalnego i nakierowanego na lokalny biznes Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej o przyjęcie roli Partnera Nagrody. I współpraca ta trwa do dziś.

Postanowiliście przyznawać Nagrody w czterech kategoriach, z których jedna nawiązywała do tych wawrzynowych…

– Tak, gdyż kategoria Lider Przedsiębiorczości to niemal to samo, co wawrzynowe Przedsiębiorstwo Roku. Nowymi kategoriami były Przedsiębiorca Roku, Innowacyjna Firma oraz Udany Start. Drugą z nich traktujemy bardzo szeroko, bo nie dotyczy tylko nowych produktów, ale także wdrażanych nowych modeli biznesowych czy innowacyjnych zmian organizacyjnych. Staramy się wyszukiwać takie firmy.

W ostatnich dwóch edycjach konkursu kapituła nie przyznała nagrody w kategorii Udany Start. Dlaczego?

– Kategorię tę nadal uważamy za niezwykle istotną, ale praktyka pokazuje, że znalezienie nowych firm, które udanie debiutują na gospodarczym rynku, nastręcza nam wiele trudności.

Cały artykuł przeczytać można w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 17 na: eprasa.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy