Przygotowujemy się do świąt Wielkanocy

Przygotowujemy się do świąt Wielkanocy
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA To ostatnie dni, by przygotować się do jednych z najważniejszych w życiu chrześcijan świąt. O. Bogdan Augustyniak z kościoła św. Antoniego przypomina, że do wtorku trwają tam rekolekcje, co daje doskonałą okazję, by pełniej przygotować się do świat Wielkanocy.

– Niedzielą Palmową zaczyna się Wielki Tydzień. To najważniejszy czas w Liturgii Kościoła, przypominający najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia. To, co rozpoczęliśmy w Boże Narodzenia, dopełnia się teraz. Przypominamy sobie śmierć Jezusa za nas i jego zmartwychwstanie. Św. Paweł mówił, że gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, próżna byłaby nasza wiara – mówi w rozmowie z naszą redakcją ojciec Bogdan Augustyniak, gwardian kościoła św. Antoniego.

Czas, który obecnie przeżywamy, przypomina nam o sensie życia i o tym, do czego zmierzamy. – Naszym celem jest niebo. To miejsce, do którego zmierzamy i gdzie spotkamy się z Bogiem i naszymi najbliższymi. Z tą nadzieją pilnujemy naszego życia, by nie zrobić czegoś, co by nas z tej wspólnoty wykluczyło – zwraca uwagę o. Augustyniak.

Rekolekcje we wszystkich bialskich parafiach już się odbyły. W Niedzielę Palmową rozpoczęły się – i potrwają do wtorku 12 kwietnia włącznie – w kościele św. Antoniego. Jest więc okazja, by skorzystać z sakramentu pokuty. Msze odprawione będą tego dnia o godz. 9, 11, 16.30 i 18.30. Wyspowiadać się można pół godziny przed każdym nabożeństwem. – Sakrament pojednania rozpoczyna się często poza kościołem, gdy godzimy się z bliskimi, rozmawiamy o tym, czym ich uraziliśmy. Słowo „przepraszam” umocnione jest więc sakramentem pojednania z Bogiem – wyjaśnia nasz rozmówca.

Więcej w wydaniu papierowym „Podlasianina” z 12 kwietnia i na www.eprasa.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy